Co słychać u konkurencji

Samsung Galaxy Tab S2 będzie cieńszy od iPada Air 2

Samsung Galaxy

Firmy Samsung i Apple są tymi które wiodą prym wśród produkcji urządzeń mobilnych. Od dłuższego czasu każda z firmy prezentując nowe urządzenie stara się być w czymś lepsza od konkurencji (niektórzy też lubią kopiować rozwiązania innych).

Samsung zaprezentował dwa nowe tablety z serii Galaxy Tab które będą dostępne jako S2 8.0 oraz 9.0 co ciekawe będą one cieńsze od najnowszych modeli tabletów iPad Air 2 oraz mini 3. iPad Air 2 jest grubości 6,1mm natomiast nowy Samsung tylko 5,6 mm, lecz jeżeli porównamy wielkość ekranów obu urządzeń to Samsung będzie dostępny w dwóch wersjach 9,7′ czyli tak jak Air 2 oraz 8′ czyli nie wiele więcej niż 7,6 iPada mini. Obudowa Samsunga ma być wykonany poza metalową ramką z plastiku.

We wnętrzu znajdziemy 8-rdzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1,9Ghz, wspierany 3GB pamięci RAM oraz dwie wersje pojemnościowe 32 lub 64 GB które oczywiście będzie można rozbudować o pamięć stosując kartę MicroSD. Większa wersja ma posiadać baterię o pojemności 5870 mAh, a mniejsza 4 000 mAh.

Jak widać firma Samsung w czymś chce być lepsza od Apple, ale czy fakt które urządzenie jest cieńsze jest tak na prawdę istotny? Według mnie nie, ja przesiadając się ostatnio z iPada 2 na Air 2 odczuwam, jak mimo wszystko to urządzenie jest delikatnie w porównaniu z tym już kilkuletnim sprzętem i to właśnie głównie przez to jak bardzo jest cienkie.

Samsung Galaxy Tab S2

[source name=iPhoneHacks url=http://www.iphonehacks.com/2015/07/samsung-unveil-thinnest-tablets-yet-take-ipad-air-2.html]

 

To Top