Poradniki i tutoriale

Jak wrócić na iOS 8.4 z systemu iOS 9 Public Beta?

Zapewne wielu z Was pobrało już publiczną betę iOS 9. Możliwe też, że nie każdemu mógł sie on spodobać, o czym piszecie do nas w prywatnych wiadomościach na fanpage’u na Facebooku. Dzisiaj przedstawimy Wam łatwy sposób na przywrócenie oficjalnego systemu iOS 8.4.

Sprawdź, co stracisz cofając system.

Przejdź do iTunes. Otwórz jego preferencje skrótem cmd+, (Mac), ctrl+, (Windows), przejdź do zakładki Urządzenia i sprawdź datę wykonania backupu, urządzenia które chcesz odtworzyć. Jeżeli data jest wcześniejsza niż data wykonania aktualizacji do iOS 9, to iUrządzenie będzie posiadać zdjęcia i inne dane wykonane przed aktualizacją. Jeżeli data backupu jest nowsza to niestety backup odtworzysz dopiero gdy ponownie zaktualizujesz urządzenie do iOS 9, ponieważ backupy nie działają wstecz.

Pobierz system do odtworzenia.

System pobierzesz z naszej strony. Wystarczy wejść tutaj.

Jeżeli posiadasz nowszy backup, ratuj to, co najważniejsze.

Zsynchronizuj jak najwięcej danych z iCloud, takie jak kontakty, kalendarz, notatki, hasła, zdjęcia itp. Te opcje do synchronizowania, które znajdziesz na pierwszej stronie ustawień iCloud (screenshot poniżej)

icliud

Przystąp do akcji.

Podłącz urządzenie do iTunes. Wyłącz Find my iPhone. Kliknij z klawiszem Shift na Windows, lub Alt na Mac przycisk Odtwórz. Wskaż plik z systemem iOS 8 dla twojego urządzenia. Potwierdź wolę cofnięcia systemu. Teraz tylko cierpliwie czekaj, aż iTunes zaaplikuje system do urządzenia.

Teraz tylko formalności.

Skonfiguruj iPhone’a. Połącz z Apple ID i jeżeli to możliwe – odtwórz backup. Od teraz możesz się cieszyć „dawną” szybkością twojego iUrządzenia.

 

To Top