Naszymi oczami

Dlaczego uważam, że OneDrive to najlepszy dysk internetowy

W celu dopasowania dysku internetowego do moich potrzeb, jak również wybrania tego jedynego najlepszego, przeprowadziłem wiele testów. W tym artykule dowiecie się, dlaczego mój wybór padł na tę a nie inną chmurkę.

Z chmur korzystam już trzy lata, jest to długi okres, w którym bacznie obserwowałem ewolucję tych usług. Chmura to moje najważniejsze narzędzie, które pozwala mi na bardziej efektywną pracę poprzez łatwy dostęp do moich dokumentów,  umożliwiając także pracę grupową, co sprawdza się świetnie podczas pracy w zespole.

Design

Jestem szczególnie uczulony na punkcie estetyki. OneDrive oferuje mi przejrzysty, nowoczesny interfejs zarówno w wersji „przeglądarkowej” jak i w aplikacji mobilnej.

Funkcjonalność

Poza samą chmurą dostajemy multum świetnych programów i usług:

  1. Kontakty – dostęp do kontaktów, które synchronizowane są pomiędzy naszymi urządzeniami.
  2. Poczta Outlook – w pakiecie jest świetna globalna skrzynka pocztowa.
  3. Kalendarz – działa podobnie jak ten w naszych urządzeniach od Apple.
  4. Okrojony pakiet Microsoft Office Online: Word, Excel, PowerPoint, OneNote. Jest to jedna z największych zalet korzystania z tej właśnie chmurki. Nie muszę chyba tłumaczyć, że dzięki temu posiadamy dostęp do zaawansowanych programów do tworzenia, edycji i podglądu wszelkiego rodzaju dokumentów. Aha, nawet jeżeli nieoczekiwanie zamkniemy przeglądarkę, nasze dokumenty zostaną automatycznie zapisane.
  5. Sway – program do tworzenia i udostępniania interakcyjnych raportów, prezentacji, historii osobistych, itp.

Dodatkowo wybierając tę chmurę, zakładamy coś na wzór Apple ID dla Windowsa. Automatycznie tworzy nam się dostęp do wszystkich usług firmy z Redmond, takich jak: Xbox Live czy Skype.

OneDrive posiada opcję Kopii zapasowych urządzeń – co też jest świetnym dodatkiem.

Zrzut ekranu 2015-08-09 o 12.16.21

Pojemność

W standardzie dostajemy aż 35GB, co dla wielu osób w zupełności wystarczy. Dodatkowo pojawiają się promocje, dzięki którym możemy zgarnąć jeszcze więcej darmowego miejsca. Kolejnym atutem są bardzo atrakcyjne ceny, zwiększające przestrzeń dyskową.

Zrzut ekranu 2015-08-09 o 10.11.27

Kompatybilność

Wiele osób uważa Dropboxa za króla kompatybilności. Kiedyś tak, dzisiaj niekoniecznie, ponieważ OneDrive wspiął się bardzo wysoko pod tym względem. Deweloperzy nie mogą ignorować tej ważnej chmury, która w bardzo szybkim tempie „pochłania” nowych użytkowników. Powód tego jest prosty, chmura ta zintegrowana jest z Windowsem, więc tak wielki przyrost użytkowników jest zjawiskiem naturalnym.

 A Wy z jakiej chmury korzystacie i dlaczego?

To Top