Recenzje aplikacji

iPhone dla relaksu – recenzja Thunderspace

Okres kiedy szukałem aplikacji ułatwiającej zasypianie jak również odpoczynek mam już za sobą, moje testy zakończyły się pozytywnie, kiedy natknąłem się na Thunderspace.

Wiele osób uwielbia zasypiać podczas deszczu, ja też. Dźwięk uderzających kropli o dach sprawia, że szybciej i łatwiej zasypiam, ale co zrobić podczas bezchmurnej nocy? Szukałem czegoś skupionego na deszczu i burzy – Thunderspace to aplikacja imitująca dźwięki na których zależało mi najbardziej: deszcz, burzę, sztorm. Zasypianie przy odgłosach burzy albo delikatnego letniego deszczyku rozwiązało moje problemy z zasypianiem.

Design:

„Płynny” interfejs jest bardzo dopracowany, minimalistyczny i przejrzysty a kolorystyka nawiązuje do „sytuacji pogodowej” jaka wydobywa się z głośników. Gesty połączone są z miłymi dla oczu animacjami, dodatkowo podczas „klikania” palcem po ekranie wydobywa się przyjemne plumkanie.

IMG_2977

Funkcjonalność:

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji wyświetlane jest świetne intro prezentujące możliwości i przeznaczenie aplikacji. Ekran główny aplikacji jest bardzo prosty w obsłudze. Możemy włączyć albo wyłączyć diodę emitującą błyski podczas burzy, która w połączeniu z dźwiękiem tworzy niesamowite efekty. Pojawia się błysk flesza, chwila ciszy i grzmot. Efekt jest tak niesamowity i realistyczny, że wstajesz i zamykasz okna aby nie napadało do mieszkania. No dobra trochę przesadzam, ale tylko trochę. Dodatkowo, do dyspozycji jest sleep timer, który wyłączy naszą „burzę” po wyznaczonym przez nas upływie czasu.

Jest jeszcze jedna ciekawa możliwość. Mianowicie możemy podpiąć wiatrak albo wiatraki (jeżeli posiadamy kilka) do przejściówki, która połączy się z naszą aplikacją, co równoznaczne jest z tym, iż w pokoju dodatkowo będzie wiał wietrzyk albo wiała wichura, to zależy od pogody jaką wybierzemy.

[youtube id=zhI0t3_L1Uw]

Lista dźwięków, a raczej pogody:

Dźwięk jest w 3D, to sprawia, że po dłuższym wsłuchaniu się w dźwięki płynące z głośników, wydaje się, że naprawdę znajdujemy się w środku burzy, ulewy, lasu tropikalnego albo sztormu.

Dla wzmocnienia efektu każdy dźwięk posiada świetny opis sytuacji, miejsca i pogody.

Do dyspozycji jest wiele konfiguracji pogodowych:

 1. Roof Garden – silne wiatry wirujące poprzez ciężki ciepły deszcz, ciemne niebo a do tego letnia burza.
 2. Waterscape – delikatne krople deszczu zanurzające się pośród kwitnącego lasu.
 3. Barn – Ty i grupa ptaków znaleźliście schronienie w opuszczonej stodole podczas pozornie niekończących się latem burzy.
 4. Oowah – aloha! Jesteś na tropikalnej wyspie otoczonej kolorowymi ptakami, które szczęśliwie śpiewają wśród drzew podczas szalejącej nad Tobą burzy.
 5. Road Trip – twój lot został odwołany z powodu silnej burzy… śpisz w samochodzie, podczas gdy na zewnątrz szaleje burza.
 6. Beach Camp – siedzisz wygodnie w fotelu na plaży popijając napój ze słomki, podziwiasz letnią burzę wokół ciebie.
 7. Ocean Shore – ciepła, deszczowa letnia noc.
 8. Dream Quest – rozpoczynasz nocną podróż w głąb do rozmytej krainy słodkich snów.
 9. Desert – delikatny wiatr wirujący poprzez gorące piaski Afryki znajdujące się wokół ciebie.
 10. Wetlands – ciepły deszcz delikatnie spadający z ciemnego nieba w letnie popołudnie na terenach podmokłych.
 11. Rain Forest – głęboko w lesie deszczowym. Ciepły deszcz delikatnie kapie po zielonych liściach.
 12. Moonlit – przyjemny deszcz w lesie liściastym podczas chmurnego nieba w świetle księżyca.
 13. Angels – nieskończony strumień świeżej wody bulgoczący przez formacje skalne znajdujące się wokół ciebie.
 14. Wood Frogs – odległe dźwięki świerszczy oraz rechot żab rozlegający się wysoko w górach Azji.
 15. Halloween Night – jesteś w nawiedzonym pociągu w 18 wieku. Jest Halloween. Jest ciemno. Jest zimno. I absolutnie przerażająco: pasażerami podążającymi za tobą są zombie!

IMG_2974

Polecam podpiąć urządzenie do zestawu z subwooferem, efekt będzie niesamowity kiedy rozlegnie się grzmot. Więcej informacji o powyższej (świetnej) aplikacji znajduje się tutaj.

A Wy co o tym sądzicie? Może używacie czegoś innego, podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach 🙂

[appstore id=636485814]

To Top