Humor

Czy doczekamy się Siri po polsku jeszcze w tym roku?

Czy naprawdę potrzebujemy polskiej asystentki? Możemy przecież powiedzieć te kilka słów w jakimkolwiek innym języku ale… w polskich realiach często nie działa to tak jak powinno. Czy więc obecny rok przyniesie zmiany na lepsze?

Siri to osobista asystentka w naszym telefonie. Możemy nakazać jej wysłanie wiadomość do znajomego, ustawienie alarmu czy przypomnienia albo zadać pytanie o wzrost prezydenta USA, pogodę czy wynik meczu. Tak! Potrzebujemy Siri w języku polskim gdyż jej funkcjonalność w obecnym stanie na terenie Polski jest mocno ograniczona. Co z tego, że możemy porozmawiać z Siri po angielsku, skoro nie wyślemy sms-a w ojczystym języku, nie zadzwonimy, gdyż Siri praktycznie nie rozpoznaje polskich nazwisk (także tych wymawianych z angielskim akcentem) czy znaków diakrytycznych.

Siri po raz pierwszy pojawiła się wraz z premierą systemu iOS 5 i iPhone’a 4s. Obsługiwała ona jedynie trzy języki: angielski, francuski oraz niemiecki. W iOS 5.1 obsługiwała już japoński, później hiszpański, włoski, koreański, mandaryński i katoński. Obecnie rozumie i komunikuje się w języku duńskim, holenderskim, rosyjskim, szwedzkim, tajskim, tureckim oraz w języku angielskim używanym w Indiach.

Wszystkie znaki na niebie i przecieki z Cupertino wskazują, że jeszcze w tym roku doczekamy się Siri w ojczystym języku. Od wydania ósmej wersji systemu pojawiła się możliwość dyktowania w języku polskim! Analiza kodu w iOS 8.1.2 w której pojawiły się polskie tłumaczenia, może wskazywać na szybkie pojawienie się asystenta w ojczystym języku. O kolejnych odkryciach wskazujących na rychłe pojawienie się polskiej asystentki możecie przeczytać na łamach AppleCenter – Odkryliśmy polskie pliki językowe w watchOS 2!

Siri po polsku

Ja nie mogę się już doczekać, a Wy? Pamiętajcie tylko, aby nie przesadzać z używaniem Siri, gdyż może nas spotkać sytuacja taka jak ta w poniższych filmikach 🙂

[youtube id=d9aqUMgVbSc]

[youtube id=nYG6QA9gF0o]

To Top