Co słychać u konkurencji

Thunderbolt 3 – USB-C

Jeśli lubisz grać, twoją pracą jest tworzenie treści lub po prostu chcesz uprościć sobie życie w 4K – wszystko to może stać się szybsze i prostsze, dzięki nowej technologii od Intela.

Wiceprezes w Client Computing Group i dyrektor generalny działu Mobility Platform w Intel Corporation powiedział, iż dzięki nowemu standardzie (Thunderbolt 3) będzie możliwa obsługa dwóch monitorów 4K, znacznie szybsze przesyłanie danych oraz szybkie ładowanie notebooka. To jest spełnienie obietnicy, dotyczącej stworzenia jednej wtyczki/jednego kabla do wszystkiego. Twórcy urządzeń zewnętrznych pokochają to rozwiązanie.

big-picture-with-text_update

thunderbolt-3-interfejs-3

Wtyczka jest mniejsza, symetryczna, przesyłająca dane, obraz, energię, dźwięk oraz obsługująca więcej protokołów. Komputery wyposażone w nowy interfejs potwierdzają przepustowość na poziomie 40Gbps (dwukrotnie szybciej niż poprzednia generacja USB 3.1 10Gbps i Thunderbolt 2). Kabel obsłuży praktycznie wszystko, nie ma znaczenia, czy podepniemy wypasiony monitor, czy zewnętrzną kartę graficzną.

thunderbolt-3-interfejs-7

thunderbolt-3-interfejs-6

thunderbolt-3-interfejs-5

Poniżej wykres porównujący przepustowość poszczególnych złącz. Producent szacuje, iż przesłanie filmu 4K zajmie mniej niż 30 sekund!

Thunderbolt_3_Graph_v2_cropped-2

Oba interfejsy będą posiadać te same wtyczki. Jednakże nie należy mylić Thunderbolta 3 z USB-C. Podłączenie do USB-C ograniczy przepustowość do 10Gbps. Istnieje możliwość podpięcia nowego standardu do interfejsu Thunderbolt 1 i 2 po przez adapter.

thunderbolt-3-interfejs-4 thunderbolt-3-interfejs-2

Więcej informacji na stronie Thunderbolt technology.

To Top