Informacje i nowości

Flyover bogatszy o kilka nowych miejsc

Apple dokłada wszelkich starań, w rozbudowę i ulepszanie swoich Map. We czwartek Apple udostępniło transport publiczny w Los Angeles, poszerzyło zakres POI i sugestii w Europie oraz danych o ruchu w Hongkongu i Meksyku.

Do grona miejsc stworzonych w technologii Flyover doszły nowe miasta. Od teraz podziwiać możemy belgijską Brugię, japońskie Aomori oraz francuskie Limoges i wspomniany wyżej teren amerykańskiego jeziora Powell. Na stronie Flyover Cities in Apple Maps możemy zobaczyć listę dostępnych trójwymiarowych modeli miejsc, których obecnie jest już aż 220 (a może tylko?).

Flyover jest główną atrakcją w Mapach Apple, która dzięki obrazom w wysokiej rozdzielczości, komputerowo pozwala wygenerować trójwymiarowe budynki, zabytki czy jakiekolwiek formy ukształtowania terenu. Mówi się także, że Apple pracuje nad konkurencyjną usługą dla Google Street View, które moim zdaniem jest świetnym rozwiązaniem, które sprawdza się w praktyce oraz pozwala oglądać wiele cudownych miejsc nie wychodząc z domu.

Apple dodało także informacje o danych ruchu dla użytkowników w Hongkongu i Meksyku, natomiast mieszkańcy Holandii i Wielkiej Brytanii mogą teraz skorzystać z nowych funkcji iOS 9.x – Przydatne w pobliżu.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/16/01/22/apple-expands-maps-capabilities-with-new-flyover-nearby-and-traffic-location-data]

To Top