Poradniki i tutoriale

Jak ukryć systemowe aplikacje w urządzeniach iOS

Znam i stosuję kilka sposobów dotyczących ukrywania, bądź zabezpieczania aplikacji systemowych. Jeśli jesteś ciekawy, co mam na myśli, to zapraszam do lektury!

Pierwszym sposobem jest wrzucenie aplikacji do folderu o nazwie np. Dodatkowe. Jest to folder na drugim ekranie w którym trzymam aplikacje, których nie używam częściej niż raz na miesiąc. Znajdują się w nim aplikacje systemowe, takie jak: Kalkulator, czy Zegar, mimo tego, że korzystam z nich często, to na umieszczenie w tym folderze zdecydowałem się dlatego, ponieważ dostęp do wspomnianych programów mam z poziomu Centrum sterowania, tak więc, zachowując minimalizm pozbyłem się dodatkowej, de facto tej samej możliwości.

Kolejnym sposobem, są ustawienia ograniczenia. W tym celu przechodzimy do:

Ustawienia –> Ogólne –> Ograniczenia

Ustawiamy kod i działamy. Możemy zablokować dostęp do m.in: Aparatu, Safari, FaceTime’a czy iTunes Store. Tym oto sposobem aplikacje zablokowane znikną z menu iPhone’a. Jest to dobry sposób, kiedy ktoś na imprezie pod wpływem alkoholu pstryka wiele kompromitujących zdjęć, zresztą to jeszcze nie wszystko, gorzej, kiedy taki delikwent rozsyła gdzie popadnie takie zdjęcia a przecież nie wszyscy mogą sobie tego życzyć. W takim wypadku na czas zabawy blokujemy dostęp do aparatu i po sprawie 🙂

Trzecim sposobem jest unikanie uaktualnień systemu w których dochodzą nowe systemowe aplikacje.

Ostatni sposób to oczywiście mój „suchar”. Mam jednak nadzieję, że przyda się moja „instrukcja”.

To Top