Sprzęt Apple i akcesoria

5 lat iPada 2

Dokładnie 5 lat temu podczas marcowej prezentacji Apple, Steve Jobs wszedł na scenę, aby zaprezentować drugą, udoskonaloną generację przełomowego urządzenia jakim był wówczas iPad. Nowa konstrukcja okazała się na tyle dobra, że dziś, pomimo jej wieku jest nadal wspierana, a samo urządzenie posiada tytuł najpopularniejszego tabletu Apple.

Druga generacja iPada wyeliminowała wszystko to co było bolączką pierwszej. Tablet został odchudzony o 120g, stał się bardziej przyjazny dla dłoni właściciela za sprawą zastosowania wielu zaokrągleń i zrezygnowania z kwadratowej ramki, przyniósł podwojoną pamięć RAM, dzięki czemu strony już się nie przeładowywały, a całe urządzenie było szybsze. Zastosowano w nim także debiutujący procesor Apple A5 oraz dwie kamery: FaceTime oraz iSight. Ekran mimo tej samej rozdzielczości także został poprawiony. Pojawiła się także nowa wersja kolorystyczna. Ten sam srebrny tył mogliśmy wówczas kupić także z białą ramką wokół ekranu.

At iPad 2 announcement event, March 2, 2011.

Wraz z premierą iPada 2 pojawił się Smart Cover. Mimo kilku błędów, pierwsza generacja magnetycznej nakładki odniosła wielką popularność głównie za sprawą swej prostoty. Dziś jest to chyba najpopularniejsze akcesorium dla całej serii iPadów.

ipad-2-smart-cover

Jak widać, Apple potrafi tworzyć produkty ponadczasowe. Świetnym tego przykładem jest właśnie iPad 2-giej generacji. Ostatni tablet zaprezentowany przez Steve’a Jobsa, mimo tego, że już trochę odstaje od najnowszych produktów to nadal ma się dobrze. Posiada nadal aktualny system (iOS 9), a ludzie wciąż chętnie go używają. Może Wy macie bądź mieliście kiedyś to wspaniałe urządzenie i możecie podzielić wspomnieniami na jego temat? Dajcie znać w komentarzach!

Komentarze
To Top