System iOS

Używasz systemów beta? Dawaj znać co się dzieje!

Większość z nas tutaj zgromadzonych pobiera wersję beta by wypróbować nowej funkcjonalności, która została dodana. Niestety, co mnie szczerze niepokoi to fakt, że użytkownicy skarżą się na „bety”, że po prostu nie działają. Przecież to normalne i trzeba się liczyć z ryzykiem, że w każdej chwili urządzenie zadziała jak bomba zegarowa i się wyłączy. Niektórzy też, używając testowej wersji systemu ignorują wszelkie błędy. To zachowanie w mojej opinii jest błędne. W celu doskonalenia oprogramowania Apple uruchamia programy publicznych wersji beta aby zwykli użytkownicy mogli wysyłać opinie na temat systemu. A teraz pokażę Wam jak to zrobić, gdyż osobiście zgłaszam te opinie z każdą „betą”.

Do tego posłuży nam aplikacja Feedback Assistant (Asystent Opinii). Powinna się ona pokazać wraz z zainstalowaniem na urządzeniu profilu systemów beta.

Otwieramy asystenta. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o hasło Apple ID. Po czym zobaczymy interfejs aplikacji.

Możemy już używać aplikacji. Mamy podobny rozdział jak w poczcie elektronicznej. Są skrzynki 'Przychodzące’, 'Robocze’ i 'Wysłane’. W przychodzących powinna na nas czekać wiadomość powitalna, w której Apple podziękuje za dołączenie do programu. U góry widoczne są dwa przyciski. Z lewej strony zębatkę za pomocą, której będziemy mogli się wylogować a po prawej stronie przycisk do stworzenia nowego raportu. I tutaj przestroga: Raport musimy wypełnić w języku angielskim. Aczkolwiek tutaj po krótce wytłumaczę co w danym polu należy podać.

[half][/half][half_last] [/half_last]

W pierwszym polu 'Please provide a descriptive title for your report’ podajemy ogólnie temat problemu. Po prostu opisujemy go jednym zdaniem. Poniżej mamy pole 'Which of the following are you seeing an issue with?’ W którym określamy w jakiej części systemu występuje problem. Tutaj mamy do czynienia z rozwijaną listą więc jest to ułatwienie. W trzecim polu 'What type of bug are you reporting?’ określamy z jakim rodzajem błędu mamy do czynienia. Również jest to rozwijana lista.
Poniżej mamy opisać szczegóły błędu. W polu 'How often does this problem occur?’ zaznaczamy jak często podany przez nas błąd jest zauważalny. Pole 'Please describe the issue and what steps we can take to reproduce it.’ jest dla nas najważniejsze. Tutaj opisujemy szczegółowo błąd i ewentualnie proponujemy co zrobić aby go usunąć z systemu. W polu 'Did you see this problem before you started using the latest iOS build?’ odpowiadamy na pytanie czy problem który zgłaszamy pojawiał się już zanim przystąpiliśmy do programu systemów beta. Przedostatnie pole 'Does this prevent you from using the latest iOS build?’ to odpowiedź na pytanie czy błąd, który zgłaszamy zniechęca nas do użytkowania systemów beta. W ostatnim polu zaznaczamy kompilację systemu. Możemy ją odczytać przechodząc do ustawień ogólnych, a następnie stukając w 'To urządzenie…’. Jest to ciąg znaków i cyfr po oznaczeniu cyfrowym systemu w polu Wersja.

Na zakończenie możemy opcjonalnie załączyć zrzut ekranu. Po wszystkim stukamy 'Wyślij’. Gotowe. Raport został pomyślnie wysłany.

Komentarze
To Top