Poradniki i tutoriale

Jak dodać japońskie emotikony kaomoji

Kaomoji (顔文字) jest popularnym stylem japońskich emotikonek, składających się z dwóch słów „顔 かお” (twarz) oraz „文字 もじ” (znak). Ponieważ Japończycy to bardzo emocjonalny i twórczy naród, dlatego w Japonii emotikony są tak popularne jak nigdzie indziej na świecie.

Jeżeli szukałeś bądź zastanawiałeś się jak stworzyć ciąg znaczków przypominających emotikonki, to dobrze trafiłeś. Już wyjaśniam krok po kroku co i jak. Przechodzimy odpowiednio do:

Ustawienia –> Ogólne –> Klawiatura –> Klawiatury –> Dodaj klawiaturę –> Japoński –> Romaji

Następnie wchodząc do edytora tekstu czy np. aplikacji Wiadomości, zmieniamy (globusem) w klawiaturze język na japoński i klikamy w przycisk „123”, tam też znajdziemy ten oznaczony ikoną uśmiechniętej buźki.

Całość prezentuje się następująco:

Kaomoji

Warto dodać, że po dodaniu japońskiej klawiatury w ustawieniach języka i regionu zostanie dodany język japoński jako jeden z preferowanych języków. Trzeba uważać, bo jeżeli aplikacje nie będą posiadały języka polskiego, to interfejs może być po japońsku, a charakterystycznych „domków” na pewno większość sobie nie życzy.

Aby usunąć język japoński w preferowanych językach należy wykonać kilka kroków:

Ustawienia –> Ogólne –> Język i region –> Edycja –> usuwamy język japoński, klikamy w „Gotowe” i „Dalej” (w tym momencie przez chwilę ekran naszego urządzenia będzie czarny).

Co myślicie o tej formie wyrażania emocji w tekście? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Komentarze
To Top