Poradniki i tutoriale

Jak wyłączyć animacje w systemie iOS?

Animacje w systemie iOS są od jakiegoś czasu powodem wielu narzekań. Bowiem zwolniły one wraz z aktualizacją do wersji 7. Nawet najnowsze urządzenia nie wydają się wykorzystywać w 100% swojej mocy, a czasem nawet klatkują. Okazuje się, że możemy bez ingerencji w nasz system całkowicie się ich pozbyć przez wykorzystanie jednego błędu w systemie.

Wielu z was zapewne stwierdzi, że można je bezproblemowo od dawien dawna wyłączyć kierując się do ustawień, a następnie zakładek ogólne/ dostępność/redukuj ruch. Animacje rzeczywiście wydają się szybsze, jednak nadal istnieją. Są one nieco inne, ale nie działają perfekcyjnie. Dodatkowo podczas przełączania się pomiędzy otwartymi w tle aplikacjami znacznie ograniczają ich widok.

Jak zatem pozbyć się całkowicie wszystkich animacji?

Nie potrzeba do tego instalowania jailbreak’a, a cały proces jest bardzo łatwy. Na samym początku musimy się udać do ustawień, a następnie zakładek: ogólne/dostępność/Assistive Touch. Gdy już włączymy tę funkcję, wracamy przyciskiem home do ekranu głównego. Następnie naszą nowo powstałą ikonkę przesuwamy na sam dół ekranu, na prawą stronę. Wszystko co teraz musimy zrobić to zsuwanie ekranu w celu włączenia wyszukiwarki Spotlight i szybkie dotykanie pustej przestrzeni nad klawiaturą gdy znajdzie się tam już skórt Assistive Touch. Czynność powinniśmy powtarzać aż do skutku. Zwykle trwa to kilka razy.

Całkowite wyłączenie animacji daje nam efekt niesamowitej poprawy szybkości urządzenia. Zwłaszcza widać to w przypadku iPhone’a 6s. Myślę, że pomoże to także znacząco użytkownikom starszych iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch. Jedynym efektem ubocznym jest mały przebłysk ekranu blokady podczas gdy blokujemy urządzenie. Trik działa także na systemie iOS 9.3 Beta, co może zwiastować, że ten przydatny błąd nie zostanie wyeliminowany w oficjalnej wersji.

Aby wrócić z powrotem do animacji, należy po prostu zrestartować nasze urządzenie.

Jeżeli proces wam się nie udał, poniższy film powinien wam pomóc.

[youtube id=Knzk2c9fzvw]

Komentarze
To Top