Aplikacje na iOS i OS X

[Konkurs] Gemini – czyli jak znaleźć duplikaty plików w folderach

Firma MacPaw odpowiedzialna za znaną chyba każdemu aplikację do sprzątania CleanMyMac 3 (swoją drogą jest świetna!), ma w swoim portfolio jeszcze kilka aplikacji, które mogą przydać się użytkownikowi systemu Mac OS X. Jedną z nich jest Gemini.

Gemini jest bardzo prostą aplikacją, która służy do znajdowania duplikatów plików w wybranych przez nas folderach. Opcja ta może wydawać się Wam dziwna, a nawet śmieszna. Ja osobiście na początku tak myślałem, dopóki dzięki tej aplikacji nie znalazłem w moim domowym magazynie blisko 10 GB śmieci, które po dokładnym sprawdzeniu okazały się naprawdę duplikatami.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i wygląda jak na poniższym screenie. Aby rozpocząć skanowanie w poszukiwaniu duplikatów należy przeciągnąć wybrany przez nas folder na obszar w kole (strzałkę) i nacisnąć przycisk Skanuj. Następnie czekamy, aż ukończy się proces skanowania który trwa różnie, w zależności od ilości danych w wybranym folderze.

Zrzut ekranu 2016-03-20 o 15.46.10

Zrzut ekranu 2016-03-20 o 16.02.33

Po ukończeniu skanowania wyświetli nam dokładną ilość duplikatów. Następnie klikając Pokaż wyniki sprawdzimy co dokładnie według aplikacji jest powielone w skanowanym przez nas folderze.

Zrzut ekranu 2016-03-20 o 16.02.36

Zrzut ekranu 2016-03-20 o 16.02.49

Po kliknięciu na którykolwiek plik na liście możemy go podejrzeć, oraz gdzie na dysku znajduje się kopia.

Zrzut ekranu 2016-03-20 o 16.03.33

W tym miejscu możemy swobodnie usunąć pliki które uznamy, że są zduplikowane i zaoszczędzić trochę miejsca w naszym komputerze.

Jedno jest pewne – na pewno każdy z Was coś znajdzie w swoim komputerze, co trzeba będzie usunąć. Wiem to po sobie, bo wcześniej tego typu programy dla mnie wydawały się bezużyteczne (bo zawsze staram się jak najlepiej segregować pliki i nie trzymać ich duplikatów).

Aplikację Gemini, możemy zakupić na dwa sposoby albo za pomocą sklepu Mac App Store lub poprzez stronę producenta.

Strona producenta:

Gemini

AppStore:

Gemini – 9,99 euro

!!!Uwaga konkurs!!!

Żeby nie było, mam coś dla Was. Krótki konkurs – do zgarnięcia są trzy kody do pełnej wersji aplikacji Gemini.

Zasady są proste. Należy odpowiedzieć na cztery poniższe pytania:

  1. Jakie aplikację firma MacPaw, ma dostępne w swojej ofercie?
  2. Które z nich są dostępne do pobrania w sklepie Mac App Store?
  3. Jaka jest najnowsza wersja Aplikacji Gemini (podaj dokładny numer wersji , który jest widoczny przy aplikacji w sklepie Mac App Store)
  4. Które z aplikacji są dostępne na system Windows?

Pierwsze trzy osoby które prawidłowo odpowiedzą na pytania konkursowe, otrzymają klucz do pełnej wersji aplikacji. Odpowiedzi proszę przesyłać na mój adres e-mail, który możecie znaleźć w zakładce Kontakt.

Wyniki, jutro rano. Powodzenia!

Komentarze
To Top