Informacje i nowości

iPhone SE rozebrany przez Chipworks

iPhone SE

Chipworks jako pierwszy rozebrał nowego iPhone’a SE. Warto temu przyjrzeć się bliżej.

Na stronie Chipworks możemy dowiedzieć się, że iPhone SE jest wyposażony w dokładnie taki sam procesor Apple A9 (i 2 GB pamięci RAM) wyprodukowany przez TSMC. Nie są to jedyne podzespoły znajdujące się na płycie głównej przeszczepione bezpośrednio z iPhone’a 6s. Znajdziemy tam także taki sam sześcio-osiowy żyroskop, czip NFC oraz wzmacniacz audio od Cirrus Logic.

image

Nie zmienił się kontroler ekranu dotykowego. Taki sam układ został użyty w iPhone 5s. Warto wspomnieć, że Apple używa tego układu scalonego od 2011 roku we wszystkich iPodach, iPhone’ach i MacBookach.

image

Zupełną nowością jest układ scalony oznaczony 338S00170. Jest to nowy komponent zaprojektowany przez Apple. Prawdopodobnie jego rolą jest zarządzanie energią.

Dokładnie opisane zmiany w płycie głównej nowego iPhone’a znajdziecie na stronie Chipworks, która znajduje się w źródle wpisu.

Źródło: Chipworks

Comments
To Top

jbl-ac

JBL Charge 3

Najtaniej w sieci!!!

Czwarta generacja doskonałego głośnika bezprzewodowego z funkcjonalnością powerbanku. Wciąż udoskonalany brzmi imponująco, prezentuje się pięknie, a do tego jest w pełni wodoodporny.

689 zł

przycisk-ac