Patenty Apple

Force Touch trafi do myszki Magic Mouse?

Kilka dni temu pisałem o dokumentach patentowych Apple dotyczących nowych gestów zegarka Apple Watch. Nie trzeba było długo czekać, aż w sieci pojawią się kolejne. Tym razem dotyczą one jednak zupełnie innego urządzenia oraz technologii, która już istnieje.

Force Touch o którym mowa polega na rozpoznawaniu siły nacisku, co na początku pozwoliło zastosować nieruchome gładziki w MacBookach oraz jedną z podstaw systemu WatchOS, a następnie w nieco rozwiniętej formie trafiło do iPhone’a 6s jako 3D Touch i tam oznaczało nową funkcjonalność, czyli przede wszystkim wiele wygodnych skrótów. Mimo, że użytkownik nie wciska żadnego elementu, to czuje kliknięcie poprzez zastosowanie zupełnie nowego systemu wibracji o nazwie Haptic Feedback.

Wraz z jesienną, cichą aktualizacją linii iMac, gładzik Magic Trackpad doczekał się drugiej generacji, która potrafiła także rozpoznawać siłę nacisku. Mysz Magic Mouse o dziwo nie została wtedy wzbogacona o tę świetną technologię. Wiadome jednak było, że prędzej czy później pojawi się ona w tym małym „gryzoniu”.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA udostępniło dokumenty, w których wyraźnie możemy zobaczyć w jaki sposób Apple chce zastosować Force Touch w swojej myszy. Oznacza to wprowadzenie jej trzeciej generacji w prawdopodobnie krótkim czasie.

Rysunek techniczny dotyczący patentu możecie zobaczyć poniżej:

force-touch-magic-mouse

Magic Mouse to świetne urządzenie. Po ostatniej zmianie, czyli zastosowaniu tylko baterii ładowanej poprzez port Lightning umieszczony  na spodzie, co w dodatku uniemożliwia jej używanie podczas ładowania pozostał niedosyt. Jak widać, Apple chce ją jednak dalej rozwijać i nareszcie zaopatrzyć w najnowsze technologie.

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top