Recenzje aplikacji

Lapa 2 – recenzja inteligentnej pluskwy

Dzisiaj recenzuję dla Was fajne, niewielkie urządzenie, które możemy przypiąć do kluczy, włożyć do portfela czy plecaka. Zapytacie po co? Odpowiedź znajduje się w dalszej części tego artykułu.

Jeżeli często zdarza się Wam zapomnieć portfela, kluczy, czy innych rzeczy, to Lapa jest właśnie dla Was. Dzięki temu urządzeniu zaoszczędzisz czas oraz nerwy towarzyszące podczas szybkiego przeszukiwania wszystkich kieszeni, kiedy są puste. Instalując aplikację (Lapa) na iPhone’ie możemy sprawdzić jak daleko znajduje się od nas brelok, wydać dźwięk, sprawdzić jego położenie na mapie, udostępnić innym użytkownikom, włączyć tryb bezpieczeństwa lub utraty.

Urządzenie z aplikacją tworzą zgrany duet, który w kryzysowych sytuacjach może okazać się bardzo pomocny. Aplikacja oferuje kilka ciekawych funkcji:

Scan – pozwala w szybki sposób odnaleźć urządzenie, pod warunkiem, że znajduje się w zasięgu. Znajdziemy tutaj opcję wywoływania urządzenia, które wyda z siebie dźwięk. Opcja ta działa w dwie strony. Naciskając i przytrzymując na chwilkę przycisk w Lapie wywołamy telefon, który także wyda z siebie identyczną melodyjkę (nie ma znaczenia, czy telefon jest wyciszony).

Map – pokazuje urządzenie albo ostatnie jego miejsce na mapie w którym się ono znajdowało po utracie zasięgu z telefonem.

Share – możemy udostępnić dostęp do naszego urządzenia także innym osobom.

Safety Mode – tryb bezpieczeństwa. Polega on na tym, że iPhone wyświetli monit oraz wyda alert dźwiękowy, kiedy urządzenie straci zasięg z telefonem.

Report Lost – poinformuj innych posiadaczy Lapy o zagubionej rzeczy. Jeżeli owy przedmiot znajdzie się w zasięgu innych użytkowników, wtedy dostaną oni stosowny komunikat napisany przez właściciela.

Byłbym zapomniał. Jest jeden mankament. Kiedy zamkniemy aplikację w multitaskingu, wtedy wszystko przestaje całkowicie działać!

Dane techniczne:

  1. zasięg wynosi 60 metrów,
  2. głośnik o efektywności 90db,
  3. dioda LED,
  4. Bluetooth 4.0,
  5. wodoodporność do 3 metrów
  6. czas pracy na baterii (CR1632) wynosi jeden rok,
  7. wysokość oraz szerokość jest taka sama i wynosi 33mm, grubość natomiast tylko 5mm.

Program dla iPhone’a dostępny jest TUTAJ

Więcej informacji znajdziecie na stronach:

Lapa 2: The evolution of object finders

findlapa.com

Kolejne materiały wideo dostępne są na oficjalnym kanale na YouTube.

Urządzenie do testów użyczył salon iOpen, który wg mnie posiada najlepszą obsługę, z jaką kiedykolwiek dane było mi się spotkać. Pracują tam osoby pełne pasji, pozytywnej energii oraz z dużym zasobem wiedzy na temat produktów Apple. Urządzenie możecie zakupić w wyżej wymienionym sklepie w cenie 139 zł. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej, oraz osobistej wizyty w stacjonarnym punkcie iOpen:

e-mail: sklep@iopen.pl

telefon: 18 540 88 88 lub 727 520 200

iOpen Salon w Galerii Sandecja

Węgierska 170 lok.7

33-300 Nowy Sącz

Komentarze
To Top