Informacje i nowości

Nowy patent Apple – MacBook z klawiaturą dotykową

Jak zauważyliście, co jakiś czas piszemy o kolejnych patentach Apple, których szansa na zastosowanie w urządzeniu jest niestety nikła. Jednakże, mogą one w pewien sposób nakierować nas (osoby niezwiązane z firmą) w jakim kierunku firma będzie podążać w przyszłości, mimo iż działa to trochę na zasadzie wróżenia z fusów.

Gigant z Cupertino przyzwyczaił nas już do niesamowitego odchudzania urządzeń kosztem najważniejszego – baterii. Otóż, należę do osób, który wolałby posiadać telefon o grubości ok. 8mm i posiadać dwukrotnie większą baterię. Bo de facto po założeniu power banka, telefon staje się trzykrotnie grubszy. Może dlatego moje podejście nie jest takie złe.

Chcecie przykładu na poparcie mojej tezy? Proszę – nowy MacBook, urzekający komputer stworzony dla mnie, jest tylko jedno ale. Mianowicie nie wrócę się do urządzenia, który osiąga czas pracy na baterii prawie przez połowę gorszy niż mój MacBook Air.

Komputer został tak bardzo odchudzony za sprawą m.in. zastosowania cienkiej klawiatury o małym skoku klawiszy. Niewykluczone, że po zastosowaniu ekranu dotykowego odchudzanie sprzętu pójdzie jeszcze dalej.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA opublikowało dokumenty przedstawiające nowy projekt Apple. Z ilustracji jakie zamieściłem poniżej wynika, że Apple w przyszłości może zastąpić gładzik oraz klawiaturę dotykowym ekranem, który będzie rozpoznawać siłę nacisku, coś na wzór technologii 3D Touch czy Force Touch. Zapewne użytkownik będzie mógł dowolnie modyfikować klawisze, które dostosowywać będą się do programu z którego korzystamy czy gry w którą aktualnie gramy. Być może będzie także pełnić funkcję tabletu graficznego.

Patenty Apple (1)

Patenty Apple (2)

Warto zaznaczyć, iż wspomniany patent został zgłoszony w trzecim kwartale 2015 roku. Kończąc powyższy artykuł zostawiam siebie i Was z następującą myślą: Zastanawiam się jak bardzo wzrośnie cena urządzeń po zastosowaniu wspomnianej technologii.

Źródło: Patently Apple

Komentarze
To Top