Aplikacje na iOS i OS X

„Apps for Earth”, czyli obchody Dnia Ziemi przez Apple

Pewnie wielu z was zauważyło, że od wczoraj w App Store jest nieco bardziej zielono. Ma to związek z Dniem Ziemi od którego dzieli nas już tylko tydzień. Apple jak zwykle przyłącza się do jego świętowania. W tym roku, rozpoczęło inicjatywę o nazwie „Apps for Earth”.

Akcja ta ma na celu zwrócić uwagę ludzi na zbliżający się Dzień Ziemi i zachęcić ich do wsparcia jednej z największych organizacji zajmujących się ekologią, czyli WWF (World Wide Fund for Nature). Można tego dokonać poprzez zakup danego programu biorącego udział w całej inicjatywie. Cały zysk trafi bowiem na konto organizacji i zostanie przeznaczony na ratowanie dóbr naszego świata. W „Apps for Earth” znajduje się kilka znanych gier jak Hearthstone, Hay Day, Candy Crush Soda Saga, SimCity, Star Wars: Galaxy of Heroes, czy też Angry Birds 2, które specjalnie na tę okazję posiadają nawet związany z tematem, dodatkowy poziom. Programy wspierające Dzień Ziemi to na przykład Enlight, czy VSCO. Wszystkich „zielonych” aplikacji jest 27.

Jak widać, Apple hucznie reklamuje akcję poprzez różne swoje serwisy jak przykładowo Apple Music:

Cała akcja „Apps for Earth” trwać będzie do 24 kwietnia. Więcej informacji na jej temat zdobędzie na oficjalnej stronie WWF.

Komentarze
To Top