Sprzęt Apple i akcesoria

Apple zwiększa zamówienia na iPhone’a SE

Popyt na iPhone’a SE okazał się być niezwykle duży. Wspomniał o tym nawet Tim Cook podczas udzielania pewnego wywiadu. Potwierdza to także długi czas oczekiwania na te telefony. Spowodowało to zwiększenie jego zamówień w fabryce.

Raport pochodzący z tajwańskiej strony internetowej mówi o zwiększeniu zamówienia na części do iPhone’a SE z 3,5-4 milionów sztuk do 5 w drugim kwartale roku lub nawet później. Wysokie wyniki sprzedaży tego modelu są bowiem przewidywane także pod koniec roku.

Apple zmniejszyło natomiast zamówienia na części do flagowych modeli 6s oraz 6s Plus. Ma to najpewniej związek z ostatnio zanotowanymi spadkami sprzedaży, które również przewidywane są na kwartał następny.

Jak widać, świat pokochał mniejszego iPhone’a. Wiele osób od wprowadzenia większych modeli, chciało takiego. Teraz, Apple dało im możliwość kupna specyfikacji prawie identycznej jak flagowce, ale w pięknej i wygodnej obudowie iPhone’a 5s. Dodatkowo, znacznie niższa cena zagwarantowała światowy hit. Apple najpewniej liczy także na to, że model ten pomoże podnieść nieco wyniki sprzedaży i dochód firmy w przyszłości, po ostatnim legendarnym ich spadku.

Źródło: MacRumors 

Komentarze
To Top