Plotki

Czego możemy spodziewać się na WWDC 2016?

Zdjęcie tytułowe ukazuje robotników ozdabiających budynek w którym rozpocznie się konferencja już w poniedziałek. Jak widać napięcie w tym czasie rośnie w przyspieszonym tempie. Z tych powodów napiszę czego możemy spodziewać się na WWDC 2016.

Siri

Siri prawie na pewno będzie główną atrakcją poniedziałkowego eventu. Prawdopodobnym jest, że zobaczymy wirtualną asystentkę  w nowej odsłonie systemu OS X (macOS) i SDK dla Siri, co pozwoli na implementację wirtualnej asystentki w aplikacjach firm trzecich. Firma z Cupertino być może pokaże także konkurencyjne rozwiązanie do tego, znanego chociażby z Amazon Echo.

 Music i iTunes

Całość tychże usług zostanie kompletnie odświeżona. Wygląd jak i funkcjonalność ulegną znacznym zmianom (na lepsze).

 Pay

Kolejną nowością ma być udostępnienie wykonywania przelewów poprzez usługę iMessage, co w mojej opinii mogłoby zrewolucjonizować sposób w jaki wykonujemy przelewy. Nie muszę wspominać, ze wygoda takiego rozwiązania byłaby bezcenna.

iOS 10

Apple pracuje nad ulepszeniem dotychczasowych aplikacji znajdujących się domyślnie w systemie. Zapewne pojawią się funkcje pozwalające ukryć niechciane aplikacje systemowe. Pojawi się samodzielna aplikacja dla HomeKit i Siri, czy możliwość aktywowania ciemnego motywu. Niedawno napisałem artykuł o nowościach, których możemy spodziewać się w iOS 10, który przeczytacie TUTAJ.

macOS 10.12

Poza zmianą nazwy i wyposażenia komputerów od Kalifornijskiego producenta w wirtualną asystentkę, pojawić ma się także możliwość zdalnego odblokowywania komputerów za pomocą wbudowanego w iPhone’a (lub iPada) czytnika linii papilarnych.

 Watch

Na ten temat nie ma zbyt wiele plotek, być może zobaczymy stosowną aktualizację dodającą kolejne nowości.

iCloud

Usługa dostanie najprawdopodobniej nowe, znacznie lepsze zabezpieczenia. Apple zapewne zwiększy także bezpieczeństwo samych systemów, co według mnie jest konkretnym plusem.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top