System iOS

iOS 10 Beta 2 dostępna

Po ponad trzech tygodniach od zaprezentowania oraz udostępnienia deweloperom systemu iOS 10, pojawiła się wreszcie jego wyczekiwana przez wszystkich druga wersja beta. Oprócz polepszonej wydajności przyniosła ona kilka drobnych zmian.

Dźwięki

Pierwszym co rzuciło mi się w oczy zaraz po zainstalowaniu tego systemu były dźwięki. Ten, który wydaje z siebie klawiatura w momencie naciskania odpowiednich liter został zmieniony na ten znany nam w każdym wcześniejszym systemie iOS. Pojawił się za to nowy, we wszystkich „pokrętłach”. Przykładowo tym, którym ustawiamy minutkim, czy też budzik. Teraz jest to zupełnie osobny dźwięk przypominający mechaniczne pokrętło w sejfie. Moim zdaniem brzmi ciekawiej i dobrze, że nie jest już taki sam jak ten w klawiaturze.

IMG_4228

Control Center

Dolne ikonki latarki, minutnika oraz kalkulatora dostały małe grafiki znajdujące się obok funkcji na liście wywoływanej przez nieco mocniejsze naciśnięcie za pomocą 3D Touch.

IMG_4233

Drobne zmiany

Oczywiście są też i takie, które cały czas pokazują się w różnych miejscach w systemie. Przykładowo nieco zmieniona jedna animacja, dodanie do urządzeń nieposiadających 3D Touch rozbudowanych funkcji po zareagowaniu na powiadomienie, skanowanie palca od razu na ekranie blokady, czy też wielkość czcionki w muzyce. Ta ostatnia rzecz cieszy mnie najbardziej. Teraz aplikacja muzyki wygląda już normalnie i mniej przestrzeni jest marnowane.

IMG_4243

iMessage

Cała aplikacja wiadomości działa tak samo jak wcześniej, czyli bardzo źle. Przepełniona nowymi funkcjami nadal nie została odpowiednio zoptymalizowana, ale na razie nie można jej obwiniać. Za to same wiadomości wysyłane są nieco szybciej.

IMG_4245

Ogólne wrażenia

Wydaje mi się, że jako całokształt, iOS 10 Beta 2 reprezentuje raczej poziom końcowych systemów do testów, a nie jednego z pierwszych. Jest naprawdę szybko, a przy tym nie ma dużej ilości błędów. Bateria nadal jest bardzo słaba, ale do finałowej wersji zostanie to na pewno poprawione.

iOS 10 Beta 2 może pobrać każdy kto posiada konto deweloperskie, ale już niedługo powinna pojawić się także beta publiczna. A może ktoś z was także testuje najnowszy system i chce pochwalić się swoimi wrażeniami na jego temat? Zapraszam do komentowania.

Komentarze
To Top