Informacje i nowości

Nagrody iPhone Photography Awards wręczone po raz dziewiąty

iPhone Photography Awards to nagrody wręczane co roku od 9 lat dla autorów, którzy zdaniem jury wykonają najlepsze zdjęcie za pomocą iPhone’a.

Do konkursu zgłoszono tysiące zdjęć wykonanych przez fotografów z 139 krajów. Zwycięzcą został Chińczyk Siyuan Niu, który przedstawił fotografię zatytułowaną „Man and the Eagle” (Mężczyzna i Orzeł).

001-siyuan-niu-grand-prize-winner

Według Niu obraz przedstawia 70-etniego mężczyznę, który na co dzień zachowuje się w sposób „sztywny i podniosły”, ale kiedy jest ze swoim „ukochanym orłem” zmienia się nie do poznania. To zdjęcie wykonane zostało przy użyciu iPhone’a 5s w górach Tienszan. Osoba ze zdjęcia mieszka w prowincji Xinjiang. Co ciekawe, Niu powiedział, że do obróbki fotografii użył programu Snapseed oraz wykorzystał jeden z filtrów aplikacji VSCO.

Kolejna nagroda przypadła (i tutaj wielkie brawa, oraz gratulacja z naszej strony) Polakowi – Patryk Kuleta z Warszawy zasłynął dzięki fotografii zatytułowanej „Modern Cathedrals” (Nowoczesne katedry), która przedstawia „architekturę w zupełnie inny sposób”.

002-patryk-kuleta-1st-place-winner-760x950

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie ippawards.com.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top