Sprzęt Apple i akcesoria

Dzisiejsze oficjalne aktualizacje od Apple

Dzisiaj jest dzień, na który czekaliśmy od dobrych kilku tygodni. Mianowicie Apple wypuściło dzisiaj nowe wersje swoich systemów.

macOS

Sierra 10.12.4 to najnowsza wersja oprogramowania na nasze komputery. Znajdziemy w niej drobne zmiany w aplikacjach Mail, Siri, obsłudze plików PDF w programie Podgląd, lecz to nie wszystko. Najważniejszym jest Night Shift, który dobrze znają posiadacze telefonów od Apple. Dzięki niemu nasz komputer automatycznie zredukuje emisję niebieskiego światła, która jest bardzo niekorzystna dla wzroku. Zapytacie pewnie: „Jak to ma działać?„. Już Wam wyjaśniam. Mianowicie nasz iMac czy MacBook automatycznie zmieni barwę światła tuż po zmroku, by nasze oczy dostawały bardziej „cieplejsze” kolory. Analogicznie będzie w momencie zmiany pory dnia na ranek – wtedy nasze urządzenie samo przejdzie w stan normalnego emitowania światła.

iOS

Oto nadszedł ten dzień, kiedy zostaje nam udostępniona najnowsza wersja systemu, która na codzień zarządza naszym telefonem i tabletem. Najważniejszą zmianą w iOS 10.3 to przejście z systemu plików o nazwie HFS+ na bardzo nowoczesny format APFS. Ważne, abyście podczas swojej aktualizacji koniecznie  zrobili kopię zapasową swojego iPhone, ponieważ wszystkie nasze pliki będą konwertowane i istnieje duża szansa na potknięcie. Poniżej lista najważniejszych zmian, które znajdziecie w najnowszej wersji oprogramowania:

  1. Dodana funkcja „Find My AirPods”, dzięki której będziemy w stanie namierzyć nasze słuchawki
  2. Apple File System – wspomniany nowy system plików APFS, który ma usprawnić działanie naszych sprzętów
  3. Developerzy będą mogli odpowiadać na pytania w swoich aplikacjach, które znajdują się w AppStore
  4. Nowa sekcja w Ustawienia, dzięki której będziemy mieli wgląd we wszystkie aplikacje 32-bit, które spowalniają nasz system
  5. Odświeżony interfejs aplikacji CarPlay

Do reszty nowości na pewno dojdziecie sami. Szczerze zachęcam!

watchOS

Dziś gości również najnowsza wersja oprogramowania (watchOS 3.2) na nasze zegarki. Najważniejsze zmiany to wsparcie dla SiriKit i praktyczny tryb kina/teatru. Jeśli chodzi o pierwszą nowość to będziemy mogli kontrolować na naszym zegarku aplikacje firm trzecich z wykorzystaniem Siri. Theater Mode natomiast będzie pełnił funkcję pstryczka, który dobrze znamy z iPhone. Mówiąc najogólniej, dzięki temu trybowi będziemy mogli w jednej chwili wyłączyć wszystkie dźwięki w naszym AppleWatch jak również zablokować wybudzanie się zegarka w momencie podczas unoszenia nadgarstka. Nie trzeba się bać, że ominie nas jakieś powiadomienie, ponieważ nadal będziemy informowani o powiadomieniach za pomocą  wibracji. Jak to wygląda w użyciu widzicie na załączonych obrazkach:

Daj znać w komentarzu jak Ci się korzysta z nowych wersji systemów Apple!

Komentarze
To Top