Gry na iOS i OS X

Recenzja gry Warhammer Quest

Warhammer Quest - iOS (iPhone, iPad, iPod touch).psd

Markę Warhammer zna każdy szanujący się gracz papierowych RPG i sam też spędziłem przy niej sporo czasu. Najnowsza gra oparta o ten świat ma za zadanie odtworzyć tego typu rozgrywki. Celem gracza jest zdobywanie skarbów pokonując przy tym wszelki opór w postaci orków, pająków, szczurów, magów itd. Czy twórcom udało się zrobić dobrą grę na licencji Warhammer?

Na wstępie muszę przyznać, że bardzo ciekawie wykorzystano funkcję orientacji ekranu. W pozycji poziomej, mamy aktualny gameplay (walkę i przemieszczanie się), a gdy zmienimy orientację na pionową, na ekranie ukaże się ekwipunek zespołu, karty ze statystykami postaci oraz ich odblokowane umiejętności/czary.

Kamera jest umieszczona nad polem bitwy co pozwala na zaobserwowanie wszystkiego co dzieje się na ekranie. Dodatkowo w każdej chwili możemy ją obracać oraz zbliżać/oddalać.

Do kwestii dźwięku nie ma co się przyczepić – wszystkie odgłosy są wykonane poprawnie.

Grafika w grze jest dobra, animacje postaci są płynne, niestety twórcy nie pokusili się o większą różnorodność terenów i przeciwników. Ilość przedmiotów jest naprawdę wielka i nie ma co się martwić o ich różnorodność. Samouczek jest zrobiony bardzo dobrze i nie zostawia po sobie niejasności.

Niestety z rozgrywką jest już zdecydowanie gorzej. Ta jest do bólu liniowa i schematyczna, co jest dużym minusem tego tytułu. Przy dłuższej sesji gra jest po prostu nudna. Czasami zdarzają się też błędy – np. nie do końca została wczytana mapa świata i z tego powodu nie mogłem przenieść się do następnej lokacji. Musiałem wtedy wczytać zapis od nowa. Twórcy mogli się też pokusić o możliwość stworzenia własnego bohatera lub dania większego wyboru z pośród gotowych postaci.

[youtube id=”a0C3669FD84″]

Myślę, że fanów Warhammera nie muszę namawiać do zakupu, ale resztę graczy proszę o dłuższe zastanowienie się lub w ostateczności o nabycie gry w promocji. Warhammer Quest, nie ukrywam, posiada duże braki i jest mało zróżnicowany, a grając w niego mam wrażenie jakbym robił ciągle to samo. Napiszę wprost – bardzo nudziłem się przy tym tytule i nie mam zamiaru do niego wracać.

Nie dziwię się teraz również firmie Games Workshop, która niechętnie udziela licencji na stworzenie komputerowej adaptacji ich systemu RPG.

Mam teraz tylko nadzieję, że gra otrzyma od twórców wsparcie, co pomoże jej się jeszcze trochę wybić, lecz ma już małe szanse na ponowne zdobycie zaufania zniesmaczonych graczy.

[download]

[appstore id=573516833]

To Top