Patenty Apple

Apple prowadzi badania nad nietypowymi sensorami do urządzeń mobilnych

Sensory pogodowe

W dniu wczorajszym, U.S. Patent and Trademark Office udostępnił publicznie kolejne patenty Apple, mówiące o tym jak urządzenia typu iPad, iPhone lub nawet jeszcze nie zapowiedziany iWatch, mógłby wykrywać warunki otoczenia takie jak temperatura, ciśnienie, wilgotność powietrza czy hałas. Pierwszy raz o takich sensorach mogliśmy przeczytać przy okazji wielu spekulacji na temat zegarka firmy z Cupertino, lecz mówi się również, że może je posiadać i iPhone 6.

Pierwszy z dokumentów, zatytułowany „Electronic Devices With Environmental Sensors, opisuje urządzenie wyposażone w głośnik, mikrofon oraz zestaw sensorów, pozwalających na natychmiastowe wykrywanie warunków atmosferycznych takich jak wspomniane wyżej.

Drugi z nich, noszący tytuł „Electronic Devices With Temperature Sensors, skupia się już bardziej na urządzeniach, które dzięki sensorom, mogą odczytywać aktualny stan temperatury otoczenia. Komponenty te, mogą być umieszczone na przycisku lub przełączniku. Element z termo-przewodzącego metalu mógłby „przekazywać” dane do sensora. 

Myślę, że te patenty, to sugestia, jak Apple planuje opracować swoje przyszłe produkty, aby udoskonalić doświadczenie wiążące się z ich użytkowaniem. Przykładowo, oprogramowanie w iPhone’ie, dzięki zamontowanym w nim oraz w iWatchu czujnikom, może powiadomić użytkownika np. o zbliżającym się deszczu. Sądzę również, że sensory opisane w dokumentach są kolejną poszlaką o iWatchu, który oprócz opisanych powyżej czujników, może posiadać również takie, które zmierzą np. tętno czy dokonają innych biometrycznych pomiarów. Również może to mieć związek z aplikacją Healthbook, który ma się pojawić w iOS 8.

[source name=”MacRumors” url=”http://www.macrumors.com/2014/04/24/mobile-environmental-sensors-patents/”]

To Top