Plotki

iPhone 5c. Koniec produkcji? Sukces czy Porażka?

iPhone 5c, kiedy zniknie?

Według najnowszych doniesień dostawców części dla Apple. Możliwe, że w przyszłym roku firma zaprzestanie produkcji modelu, który jak wiadomo nigdy nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Powołując się na ludzi znających sprawę, Commercial Times oznajmił w środę, że firma z Cupertino będzie wycofywała iPhone 5C od około połowy 2015 roku, a to z powodu rzekomego sukcesu większych ekranów.

Co z iPhone 5S?

KGI Securities i analityk Ming-Chi Kuo niedawno wywnioskował podobną sugestię. Analizy wobec Apple związane są z zatrzymaniem produkcji zarówno modelu 5c jak i 4s w 2015 roku. Oprócz najnowszej oferty firma Apple zwykle utrzymuje ostatnie dwie poprzednie generacje iPhone’a. Innym posunięciem, nie koniecznie dobrym, byłoby wycofanie iPhone 5S w 2015 roku. Wtedy przypuszczalnie iPhone 6 i iPhone 6 Plus będzie kontynuowany, a więcej miejsca zrobi się dla następnej flagowej słuchawki, przypuszczalnie iPhone 6S lub 6 mini.

iPhone-5s_iPhone-5c

Naszymi oczami.

To oczywiście tylko spekulacje, a my znamy sukces modelu 5s i liczymy na to, iż może utrzymać się na rynku aż do roku 2016. W każdym razie, usuwanie starszych modeli ze sprzedaży i skupienie się na 4,7 i 5,5-calowych urządzeniach uczyniłyby życia deweloperów o wiele łatwiejsze. Optymalizacja aplikacji stałaby się prostsza i mniej pracochłonna. Z kolei zapewnienie wielu modeli iPhone’a kupującym rozszerza wachlarz wyboru i cen przy maksymalizacji zysków. Klienci, którzy nie liczą na najnowsze rozwiązania i nie chcą poświęcać dużych kwot na produkty Apple, również powinni mieć możliwość wyboru produktu odpowiedniego dla siebie.

Zdecydowana większość produktów Apple odnosi rynkowe sukcesy ale czy Waszym zdaniem iPhone 5C to Sukces czy Porażka Apple. Oddajcie swój głos.

[source name=iDownloadblog url=http://www.idownloadblog.com/2014/11/26/iphone-5c-winding-down-2015/]

To Top