Informacje i nowości

7 premier Apple 2014. Wybierz swoją [Ankieta]

Apple jest najwięcej wartą technologiczną firmą na świecie /rzućcie okiem tutaj/, której produkty zaraz po premierze zwykle rozchodzą się w astronomicznych ilościach. Rok 2014 obfitował w kolejne premiery nowych rozwiązań Apple. Jedne bardziej inne mniej fantastyczne i wspaniałe. Poniżej lista 7 premier Apple 2014 roku. Zachęcamy do wskazania Waszych typów w ankiecie na końcu artykułu.

iMac 27″ Retina 5K – nowy, niesamowity iMac z wyświetlaczem o niespotykanej dotąd rozdzielczości 5K. Pisaliśmy o nim tutaj.

imac-retina-2014-gallery1

iOS 8 i OS X Yosemite – nowe systemy od Apple, poza tym, że są lepsze, piękniejsze i wydajniejsze od swoich poprzedników, wnoszą przede wszystkim nowe funkcjonalności dla pełnej integracji między naszymi urządzeniami od Apple, między iPhonem, iPadem a komputerem Mac. O systemach pisaliśmy wielokrotnie: o OS X tutaj a o iOS 8 tutaj.

iOS 8 Yosemite

Apple Watch – dłogo wyczekiwany zegarek od Apple, zaprezentowany we wrześniu 2014, w sprzedaży ma się pojawić dopiero w pierwszym półroczu 2015. Pożąda go niemal każdy użytkownik iPhone’a.  Pisaliśmy o nim wielokrotnie tutaj.

applewatch

iCloud Drive– chmura od Apple w nowej odsłonie daje nam łatwiejszy dostęp do plików w iCloud na Macu. Cały czas nie jest to funkcjonalność jakiej oczekiwalibyśmy a jaką znamy np. z najpopularniejszej chmury dropbox. Wierzymy, że Apple doprowadzi do tego, że użytkownicy Jabłka przestaną używać konkurencyjnego dropboxa.

icloud-drive

iPad Air 2 i mini 3 – nowe odsłony iPadów zaprezentowane w październiku 2014. Teraz w ofercie Apple mamy aż 5 modeli iPada – 2 x Air i 3 x mini. Nowe iPady poza nieco mocniejszą platformą hardwarową są jeszcze cieńsze od poprzedników, występują w złotym kolorze oraz wyposażone są w oczekiwany czytnik linii papilarnych, który swą premierę miał w iPhone 5S.

iPad Air 2

Nowy Mac mini – Mac mini nie był odświeżany od 2012 roku. Nowy model wygląda dokładnie tak samo i zmian w nim nie ma wiele, poza tym, że nie rozbudujemy go już tak swobodnie jak poprzednika. Apple nie daje nam już możliwości np. wymiany, rozbudowy pamięci RAM, które od teraz są wlutowane w płytę. Po premierze nowego Maca mini, niektórzy nerwowo poszukiwali poprzedniego modelu, w którym użytkownik mógł łatwo zmienić niemal wszystko.

mac-mini-2014-gallery1iPhone 6 i 6Plus – nowy, większy iPhone 6 w dwóch rozmiarach 4,7″ oraz potężne 5,5″. iPhone 6 sprzedany w pierwszy weekend w ilości 10 mln sztuk bije kolejne rekordy wielkości sprzedaży. Od swojej premiery we wrześniu, cały czas występują problemy z jego dostępnością a w samym Apple Online Store trzeba było na niego czekać nawet do miesiąca.

iPhone6-34R-SpGry_iPhone6Plus-34L-SpGry-flwrMoże zapomnieliśmy o jakiejś ważnej premierze? Jeśli tak to zwróćcie nam uwagę w komentarzach.

Ankieta!

Zapraszamy Was serdecznie do udziału w ankiecie. Wskażcie 3 z 7 (trzy z siedmiu) wymienionych premier, które wywołały w Was najwięcej emocji. Macie możliwość wskazania 3.ch wyborów. Zapraszamy.

To Top