Informacje i nowości

Zobacz nowy Apple Store w Chinach

Firma architektoniczna Foster+Partners opublikowała zdjęcia nowego West Lake Apple Store w Hangzhou w Chinach. Nowy sklep był wcześniej zakryty niesamowitym muralem ale okazało się, że pod nim kryje się jeszcze bardziej niesamowita, szklana fasada.

Apple-Store-Westlake-Hangzhou-China-by-Foster-and-Partners_dezeen_784_1-640x457

Cały projekt Apple Store w tym miejscu jest podobno efektem ścisłej współpracy inżynierów Foster+Partners i Apple. Głównym założeniem było by stworzyć idealne miejsce do spokojnego oglądania produktów.

img2

img1

Aby chronić odwiedzających sklep przed oślepiającym przez wielkie szyby Słońcem, ukryto w sufitach wielkie, ściągane rolety.

westlake-store2-640x457

Efektem końcowym jest wysoki na 15 metrów szklany sześcian, który, jak mówią przedstawiciele F.+P. „łączy zrozumienie lokalnego kontekstu z filozofią prostoty, piękna i innowacji technicznych czyli cech , które charakteryzują produkty Apple.”

Sufit w budynku za dnia jest białego koloru ale dopiero po zmroku dowiadujemy się, że kryje oświetlenie nadające niezapomniany klimat całości.

Img0

Zobaczcie piękne, szklane schody, które prowadzą z jednego poziomu sklepu na drugi.

img3

img4

westlake4-640x457

Firma Apple wykonuje duży krok do przodu jeśli chodzi o szklaną architekturę i wykorzystanie tego materiału. Budowa elewacji West Lake Apple Store, która obejmuje 11 dużych paneli szklanych była by bardzo trudna dla wielu wyspecjalizowanych firm.

West Lake Apple Store jest jednym z pięciu, które Angela Ahrednts planowała otworzyć w Chinach przed Chińskim Nowym Rokiem.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/312722/apple-reveals-new-gorgeous-west-lake-store-china/]

To Top