Plotki

Spotkasz Apple Car na drodze w 2020 roku

Jeśli wierzyć plotkom i doniesieniom z różnych źródeł to firma Apple pracuje nad stworzeniem elektrycznego samochodu.

Według nowych doniesień serwisu Bloomberg, firma ma nadzieję rozpocząć produkcję pojazdu w 2020 roku. Właściwie jak nie związany z motoryzacją Apple planuje stworzyć samochód możemy tylko zgadywać ale faktem jest, że firma ostatnio agresywnie pozyskuje do pracy u siebie utalentowanych specjalistów tej branży.

Zaprojektowanie i stworzenie samochodu zajmuje zazwyczaj od pięciu do siedmiu lat więc raport Bloomberg sugeruje, że Apple stworzy swój pojazd w tym krótszym zakresie czasu. Oczywiście też jeśli zdarzą się niesprzyjające okoliczności to firma może porzucić projekt w połowie albo odłożyć go na później – tak np. jak to miało miejsce w przypadku pierwszego iPada.

The Wall Street Journal napisał, że Tim Cook wydał pozwolenie by zatrudnić 1000 osób do grupy, która będzie pracować nad tym projektem, który według plotek nosi kodową nazwę „Tytan”. Według Bloomberg do tej pory w firmie z Cupertino zatrudniono 200 osób w związku z elektrycznym samochodem.

Do Apple przeszli pracownicy marek Mercedes i Tesla, a wielu starszych pracowników firmy miało swoje epizody w branży motoryzacyjnej.

Podobne artykuły:

Jakich możliwości oczekujemy od Apple Car?

Apple Car. Oto jak mógłby wyglądać.

Samochód Apple? Nowy, tajny projekt firmy.

[source name= cultofmac url= http://www.cultofmac.com/312932/apple-wants-first-cars-hit-road-2020/]

To Top