Informacje i nowości

Profesjonalny drop test iPhone’a 6 oraz Samsunga Galaxy S6

Po premierze każdego nowego smartfona użytkownicy poddają go szeregowi testów zwłaszcza tych wytrzymałościowych. Zawsze dziwiłem się jak ktoś porównywał dwa różne sprzęty robiąc drop test czyli test na upadki normalnie wyrzucając je z ręki. Wiadome jest wtedy, że nigdy nie uda nam się go idealnie rzucić tak aby każdy z telefonów spadł tą samą częścią o ziemie i co za tym idzie takie testy nie są wiarygodne.

Na kanale użytkownika PhoneBuff serwisu Youtube możemy znaleźć drop test dwóch topowych urządzeń zarówno firmy Apple jak i Samsung które zostały wykonane odpowiednio do tego przystosowanym urządzeniem tak aby każdy z upadków obu urządzeń był niemalże identyczny. Efekt? sprawdźcie sami na poniższym wideo.

[youtube id=yOcRPl5ak98]

Patrząc na to nagranie przynajmniej mamy pewność uczciwego testu, którego wyniki są różne w zależności od części na którą spadnie telefon. Też wiadomym jest fakt, że np. tył Samsunga Galaxy S6 jest szklany, a co za tym idzie tak jak w przypadku iPhone’a 4S może bardzo łatwo ulec uszkodzeniu. W iPhonie 6 tył jest metalowy więc jedyne co mu się może stać to kilka wgnieceń i zarysowań.  Szkoda, że sam iPhone nie ma bardziej odpornego wyświetlacza, bo sama jego wypukłość przy każdym upadku nawet bokiem może spowodować jego całkowite uszkodzenie.

[source name=iClarified url=http://www.iclarified.com/48356/samsung-galaxy-s6-and-iphone-6-tested-with-professional-drop-test-machine-video]

To Top