Informacje i nowości

Firma Yahoo! z własnym komunikatorem

Yahoo

Yahoo! jest jednym z największych portali internetowych w branży IT, posiadający szereg usług takich jak wyszukiwarka internetowa, serwis z wiadomościami, a także szereg innych  jak choćby poczta elektroniczna. Wielkością i jakością swoich usług ustępuje chyba jedynie gigantowi z Mountain View czyli firmie Google.

Firma udostępniła właśnie nową usługę jaką jest mobilny komunikator Yahoo Livetext – Video Messenger, który ma być godnym konkurentem między innymi Facebook Messengera.

Tylko po co nam kolejny komunikator?

Yahoo! planuje również wkrótce zaprezentować kilka nowych rozwiązań dla swoich użytkowników. Wszystkie zmiany rozwoju serwisu rozpoczęły się w 2012 roku kiedy Marissa Mayer została nowym CEO firmy i stara się przebudować firmę i jej usługi głównie na potrzeby rozwiązań biznesowych, oczywiście nie zapominając o indywidualnych użytkownikach.

Jeżeli nowy komunikator będzie multi-platformową aplikacją podejrzewam, że z dostępną liczbą użytkowników mógłby stać się godnym konkurentem nawet dla przodującego w tym momencie Facebook Messengera. Na chwile obecną jest dostępny na urządzenia iOS ale tylko w wybranych krajach, póki co nie jest jeszcze dostępny w polskim App Store.

Jak myślicie, czy firma przebije się z nową aplikacją na urządzenia mobilne?

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/15/07/29/yahoo-debuts-livetext-silent-video-messaging-app]

 

To Top