Informacje i nowości

21,5′ iMac 4K już w przyszłym tygodniu?

Ostatnia konfiguracja komputerów iMac 21,5′ została odświeżona w 2013 roku (pomijając wprowadzenie rok później bezsensownej wersji z procesorem 1,4GHz, która jest nie wiele tańsza od tej z procesorem 2,7Ghz i dwa razy większym dyskiem).

Podobno w przyszłym tygodniu firma Apple planuje wprowadzić 21,5′ wersję iMaca z wyświetlaczem Retina, które w sklepach w ograniczonych ilościach mogą się już pojawić 13 października. Model ten będzie wyposażony w ekran o rozdzielczości 4096 x 2304px. Dodatkowo do wyboru będziemy mieli kartę graficzną Intel Iris Pro 6200 lub Radeon M380-M395X.

Plotki sugerują również, że nowa wersja iMaca będzie wyświetlać kolory z jeszcze większym nasyceniem. Sam wygląd urządzenia ma pozostać ten sam. Modele 21,5′ będzie z racji posiadania wyświetlacza Retina droższy niż obecne, które prawdopodobnie też pozostaną dalej w ofercie. Z kolejnych plotek dochodzi fakt, że do zestawu tego komputera będzie dołączona nowa generacja myszki oraz klawiatury Apple.

Ktoś chętny? Ja się zastanawiam, czy w związku z prawdopodobną premierą nowego iMaca odbędzie się to na konferencji Apple, czy firma zrobi to po cichu wprowadzając nową ofertę na stronie Apple.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/10/06/retina-imac-launching-next-week-ipad-pro-november/]

To Top