Aplikacje na iOS i OS X

Gdy filtry w aparacie nie wystarczają

Standardowa aplikacja w urządzeniach iOS nie pozwala zbytnio upiększyć naszych fotografii. Jednak od czego są aplikacje? W tym artykule przedstawię kilka najciekawszych i najpopularniejszych aplikacji do robienia i edycji zdjęć dostępnych w App Store.

 

Photoshop Express

[half]
Najpopularniejszy na świecie program graficzny od Adobe w wersji mobilnej. Niestety w porównaniu do pierwowzoru komputerowego został okrojony do minimum. Aplikacja pozwala na nałożenie różnorakich filtrów, korekcję czerwonych oczu, korekcję poprzez zamalowanie skazy na naszej fotografii oraz odpowiednie przycięcie, obrót i ustalenie proporcji. Oczywiście nie zabrakło funkcji społecznościowych. Naszą fotografię po modyfikacji możemy wstawić bezpośrednio z poziomu aplikacji na Facebook’a, Twitter’a oraz wysłać w wiadomości przez WhatsApp lub inny komunikator internetowy. Aplikacja jest darmowa, ale zawiera mikropłatności wymagane do odblokowania filtrów premium.

[/half]

[half_last]

pse

[/half_last]

[appstore id=331975235]

Tadaa SLR

[half]

Tadaa SLR pozwala uzyskać efekt rozmycia dokładnie tam gdzie chcemy poprzez zaznaczenie obszaru, który chcemy pozostawić ostry. Możemy samodzielnie ustawić intensywność rozmycia oraz zmienić intensywność kolorów. Na koniec możemy wybrać jeden z kilkunastu filtrów w celu podkręcenia efektu końcowego. Aplikacja kosztuje niecałe jedno euro, lecz deweloper często udostępnia ją za darmo.

[/half]

[half_last]

IMG_2502

[/half_last]

[appstore id=724662909]

Fotor

[half]

Najbardziej rozbudowana aplikacja do edycji fotografii w tym zestawieniu. Prócz podstawowych elementów takich jak filtry (których jest duży wybór), uwydatnianie kolorów, przycinanie, obracanie, dodatkowo można oprawić zdjęcie w jedną z kilkunastu dostępnych ramek, przykleić nalepkę, dodać tekst oraz uzyskać efekt pikselozy. Aplikacja pozwala nam na połączenie kilku zdjęć na 54 różne sposoby. Fotor jest aplikacją darmową, zawierającą mikropłatności przez, które można kupić dodatkowe ramki i nalepki.

[/half]

[half_last]

fotor

[/half_last]

[appstore id=440159265 ]

Facetune

[half]

Wiadomo – nie każda twarz jest idealna. Jednak jak sama nazwa aplikacji mówi możemy, że nią „dostroić” naszą twarz według własnych upodobań. Aplikacja pozwala na wybielenie zębów ala gwiazdy show biznesu oraz usunięcie różnych skaz ze skóry. Aplikacja jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Tylko strach pomyśleć ile osób użyło tej aplikacji do korekcji zdjęć profilowych na Facebooku.

[/half]

[half_last]

Facetune

[/half_last]

[appstore id=606310581 ]

Polarr Photo Editor

[half]

Dzięki aplikacji Polarr Photo Editor będziecie mogli zmienić kolor swojej fotografii na kilkaset różnych sposobów. Dosłownie. Dzięki tej appce można zmienić nasycenie oddzielnie dla każdego kolorów oraz podstawowe funkcje takie jak ekspozycja, jasność i tak dalej… . Wielką wadą aplikacji  są mikrotransakcje przeszkadzające w normalnym używaniu aplikacji.

[/half]

[half_last]

Polarr

[/half_last]

[appstore id=988173374 ]

 

Jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawe aplikacje foto dostępne w App Store, dajcie znać w komentarzach. Postaramy się je opisać 🙂

To Top