Sprzęt Apple i akcesoria

Założyciel Oculus VR krytukuje Apple za zbyt słabe komputery

Założyciel Oculus VR stwierdził, że komputery Mac nie dostaną wsparcia do momentu, aż Apple nie wyposaży ich w lepsze procesory graficzne.

Google rozszerzonej rzeczywistości aby sprawnie działać wymagają bardzo wydajnej karty graficznej, która potrafiłby utrzymać stałą płynność 90 klatek na sekundę przy rozdzielczości 3024×1680. Podane wymogi mogą być spełnione pod warunkiem użycia kart graficznych z najwyższej półki takich jak AMD Radeon 290 lub NVidia GeForce GTX 970.

Jak twierdzi Palmer Luckey w tym momencie żaden komputer Mac nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej wydajności, a co z tym idzie komfortu użytkowania. Optymalnych wymogów nie jest w stanie zapewnić nawet stacja robocza Mac Pro z dwoma kartami graficznymi AMD Radeon D700.

Jak dodaje założyciel Oculus VR chciałby dodać wsparcie dla komputerów Mac jednak zrobi to dopiero gdy zapewnią one odpowiednią wydajność.

[source name=AppleInsider url=http://appleinsider.com/articles/16/03/03/oculus-founder-says-no-mac-support-coming-until-apple-builds-good-system-with-better-graphics]

 

Komentarze
To Top