Osobistości Apple

Tim Cook w Chinach

Tak jak było to  zapowiadane, Tim Cook odwiedził wreszcie Chiny. W poniedziałek dotarł do Pekinu, a następnie pojechał taksówką prosto do rządu.

Pierwszym co Tim Cook „załatwił” w Chinach było potwierdzenie inwestycji aż miliarda dolarów w firmę o nazwie Didi Chuxing. Jest to po prostu konkurencja znanego Ubera. To właśnie ich taksówką przejechał się CEO Apple o czym poinformował nas nawet na Twitterze:

Taksówką, którą Tim Cook „złapał” przez aplikację firmy z której ona pochodzi, udał się do chińskiego rządu w celu podyskutowania na temat sporych ograniczeń nałożonych ostatnio na materiały pochodzące z iBooks oraz iTunes Movies. Poruszona została także prawdopodobnie sprawa odebrania Apple wyłączności do nazwy iPhone, o czym ostatnio było dosyć głośno.

Dodatkowo, szef Apple odwiedził pekiński sklep Apple Store, w którym spotkał się z deweloperami aplikacji.

Rynki wschodnie, a zwłaszcza Chiny są dla Apple sprawą wysokiej wagi. Walczą tam o świetną sprzedaż swoich produktów od lat. Nic dziwnego więc, że Tim Cook odwiedza ten kraj dosyć często i zawsze chce pokazać jak ważny dla niego jest. Przykładowo poprzez tweety jak ten wyżej wspominany.

Źródło: MacRumors

Komentarze
To Top