Aplikacje na iOS i OS X

GarageBand bliższy chińskim klimatom

W cieniu aktualizacji wszystkich systemów Apple znalazły się także programy. Jednym z nich jest GarageBand w nowej wersji. Tym razem jednak uaktualnienie przyniosło więcej niż niewidoczne zmiany.

W swoim wczorajszym artykule dotyczącym odwiedź Chin przez Tima Cooka wspomniałem o tym, że tamten rynek jest dla Apple bardzo ważny. Nic dziwnego więc, że firma ta stara się przypodobać coraz bardziej Chińczykom. Tym razem pokazali to właśnie w przypadku aplikacji GarageBand.

Jak samo Apple mówi, GarageBand na system iOS oraz komputery Mac „celebruje bogatą historię chińskiej muzyki”. Co to dokładnie oznacza? Mianowicie, program ten od teraz zawiera dosyć sporą liczbę nowych instrumentów oraz efektów dźwiękowych, które związane są wprost z chińskim przemysłem muzycznym. W sumie jest ich aż 300.

Oprócz „chińskich smaczków”, GarageBand doczekał się także kilku ciekawych funkcji. Są to między innymi: możliwość wysyłania stworzonych piosenek przez AirDrop lub Maila, przy czym nie są one w żaden sposób skompresowane. Dodatkowo można teraz do swojej piosenki dodać grafikę, przez co po udostępnieniu na Facebooku lub w serwisie YouTube będzie się ładniej prezentować.

Nowe możliwości GarageBand pokazał na filmie sam Tim Cook mierząc się z chińskim twórcą muzycznym. Całe wyzwanie możecie zobaczyć sami poniżej:

Źródło: 9To5Mac

Komentarze
To Top