Plotki

Czy zobaczymy Siri w OS X 10.12?

Siri to osobisty asystent głosowy, który został zaprezentowany w 2011 roku. Pięć lat później (czyli teraz) istnieje prawdopodobieństwo, że firma z Cupertino zamieści tę funkcję w systemie OS X, której premiera odbędzie się na zbliżającej konferencji WWDC.

Serwis 9to5Mac donosi, że dostęp do Siri odbywać się będzie poprzez uruchomienie jej kliknięciem na ikonę znajdującą się w Doku, czy wyszukiwania Spotlight albo Centrum Powiadomień.

Poniżej spojrzenie (wg. MacRumors) na to jak wspomniana funkcja będzie wyglądać.

Siri OS X (2)

Powyższy zrzut ekranu może ulec zmianie do czasu premiery oficjalnej wersji OS X 10.12.

Siri posiadać będzie także własną kategorię w preferencjach systemowych, w których ustawić będzie można wybór skrótu klawiszowego do aktywacji usługi, czy aktywację funkcji „Hey Siri”. Najnowszy raport wskazuje, jakoby funkcja ta była w domyśle wyłączona, co zapewne zmniejszy liczbę użytkowników z niej korzystających (przynajmniej na początku).

Istnieje możliwość, że aktywacja Siri będzie odbywać się tylko i wyłącznie poprzez kliknięcie w ikonę znajdującą się w Doku:

Siri OS X (3)

Na potwierdzenie każdej plotki przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni. Konferencja WWDC odbędzie się 13 czerwca w San Francisco. Zobaczymy na niej najprawdopodobniej kolejne wydania systemów takich, jak: OS X 10.12 (MacOS/macOS/Mac OS), iOS, tvOS i watchOS.

Źródło: 9to5Mac

Komentarze
To Top