Informacje i nowości

Touch Bar na innych Macach? To da się zrobić!

Touch Bar to killer-feature nowego MacBooka Pro. Dzięki niemu klawiatura (a w zasadzie zestaw klawiszy Fx) staje się narzędziem, które dostosowuje się do danej aplikacji lub akcji – nad jego sensownością mówiliśmy zaraz po premierze.

Tymczasem, napewno niektórym z Was przyszła do głowy taka myśl pokroju: Czy jest jakiś sposób, który umożliwiałby zabawę z Touch Barem na innych urządzeniach? Pora rozwiać wątpliwości – taka apka jest. I możliwe, że niektórzy z Was już ją posiadają.

Chodzi o aplikację Duet Display. Możecie ją znać – dzięki niej wasz iPhone, iPad lub iPod touch może działać jako drugi ekran Maca lub Windowsa.

Gdy podłączymy urządzenie i duet przydzieli mu rolę ekranu, wystarczy kliknąć ikonę duet na górnym pasku Maca, wybrać urządzenie, a następnie zaznaczyć opcję „Touchbar Enabled”

Po wszystkim nasze urządzenie w swoim dolnym pasku będzie wyświetlać Touch Bara, takiego samego, jaki ma nowy MacBook Pro. Wszystkie jego funkcjonalności sprawdziłem i działają z moim iMakiem (21,5 cala, Late 2013). Nawet działają, nazwijmy to „Szybkie reakcje” czyli powiadomienie o nadchodzącym połączeniu itp.

 

 Radzimy pobrać aplikację już teraz – jest przeceniona na święta o połowę (do 9,99 Euro)

Komentarze
To Top