Informacje i nowości

iPhone 7 Red, Apple Watch i nowe paski, nowy iPad – czyli co się zmieniło w Apple Store dziś rano?

Dzisiaj w godzinach porannych sklep Apple Online Store był niedostępny – wczorajszego wieczora zjawisko to figurowało jako „Zaplanowana konserwacja sklepu”. Od godziny 13 już wszystko wiemy, i oto co się zmieniło:

iPhone 7 Product(RED)

Długo mówiło się o specjalnej edycji iPhone’a – wszak ostatnio minęło 10 lat od zaprezentowania oryginalnego iPhone’a przez Steve’a Jobsa. W styczniu, w miesiącu rocznicy Apple niczym nas nie uświadczyło – na to wygląda, że  zrobili to właśnie teraz. Mamy nową, specjalną edycję iPhone’a 7 w kolorze Product(RED):

Ceny nowego modelu są zgodne z modelami pozostałych siódemek – za wersję 4,7″:

  • 128 GB – 3 879 zł
  • 256 GB – 4 299 zł

A za 5,5″:

  • 128 GB – 4 479 zł
  • 256 – 4 999 zł

Dodatkowo, w dziale iPhone’ów dokonano lekkich zmian przy iPhonie SE. Ten oto iPhone podwoił ilość pamięci – teraz są to 32 GB i 128 GB. Ceny nie uległy zmianie. Prócz tego dodano też nowe kolory do obudów Apple.

Apple Watch

W przypadku zegarków Apple nie doczekaliśmy się gruntowych aktualizacji sprzętowych. Jedynymi zmianami jest dodanie nowych kolorów pasków sportowych i nylonowych. Dodatkowo od teraz możemy kupić pasek sportowy z edycji Nike+. Został on wyceniony na 249 zł, podobnie jak zwykła wersja paska sportowego.

iPad

Tutaj doczekaliśmy się nowości sprzętowej. Apple dodało do sklepu nowego iPada. Nie ma on konkretnej nazwy, po prostu iPad. Ma on za zadanie zastąpić dotychczasowego iPada Air 2. Z aspektów technicznych jest to tablet wyposażony w procesor Apple A9, najprawdopodobniej posiada 2GB pamięci RAM. Pod względem ceny wygląda on bardzo obiecująco – 32GB wersja kosztuje 1799 zł.

W pozostałych iPadach nie dostrzegliśmy różnic.

Poza sprzętem, Apple dodało też informację o swojej nowej apce – Clips. Dzięki niej można nagrać i ozdabiać filmy, podobnie jak ma to miejsce w takich apkach jak Snapchat czy Instagram Story. Dodatkowo aplikacja posiada algorytm wykrywający osoby jakie znajdą się na zdjęciu, dzięki czemu podczas wysyłania urządzenie podpowie do jakich osób wysłać gotowe nagranie. Apka zadebiutuje najprawdopodobniej wraz z premierą iOS 10.3.

Wszelkie nowe urządzenia będą możliwe do kupienia od tego piątku, 24 marca, od godziny 16:01.

Komentarze
To Top