Informacje i nowości

Analitycy: iPhone 8 z ekranem OLED za mniej, niż 1000$

Z branży analitycznej dochodzą nas słychy, że najnowszy smartfon Apple, który ma być wyjątkowy (w 2017r przypada jego 10 rocznica) może kosztować mniej, niż 1000 USD.

Steven Milunovich, analityk z firmy UBS, która przesłała analizę rynku do firmy AppleInsider zauważył wzrost cen produkcji iPhone’a 7 Plus średnio o 70$-90$. Ciekawym wnioskiem jaki wysuwa jest bariera 1000$. Uważa on, że cena ta uniemożliwiłaby satysfakcjonujący poziom sprzedaży najnowszych smartfonów. Przewiduje on również, że iPhone „8” (wyposażony w nowy ekran OLED) ma być sprzedawany w przedziale 850$-900$. Mowa tu oczywiście o podstawowych pojemnościach dysku. Jeśli chodzi o wersję 256GB, miałaby ona osiągnąć cenę 950$-1000$. To dobra wiadomość, wszak obecny na rynku iPhone 7 Plus 256GB wyceniony jest na 970$.

Przewidywany jest również spadek cen iPhone’ów: „7s” i „7s Plus” o 100$ każdy. Byłaby to korzyść dla potencjalnych klientów, którzy w obecnej chwili zdecydowali się na kupno odświeżonego iPhone SE. Użytkownik przy ewentualnej odsprzedaży obecnego telefonu nie musiałby dokładać większej sumy, by nabyć najnowszy model. Ma to również na celu posegregować cenowo smartfony firmy Apple. Najniżej znajdowałby się iPhone SE, później „7s” i „7s Plus”, a najwyższe miejsce zajmowałby iPhone „8”. Byłoby to o wiele lepsze rozwiązanie, niż w chwili obecnej, gdzie mamy bardzo duże skoki cenowe pomiędzy modelami. Przy chęci przejścia na wyższy model musi dołożyć znacznie większą kwotę. Zabieg ten ma również przynieść korzyści na rynku Chińskim, gdzie iPhone SE jest postrzegany jako przestarzały model – tak twierdzi Milunovich.

Dzięki raportowi firmy UBS możemy zobaczyć, że 45% sprzedaży stanowić będzie iPhone „8”. Jeśli prognozy te się potwierdzą, Apple zwiększy średnią cenę sprzedaży swoich urządzeń z obecnych 667$ na 692$, przy zachowaniu tej samej marży, która wynosi 38.5%.

Wróćmy jeszcze do iPhone’a „8”. Warto powtórzyć informację odnośnie jego specyfikacji. Dodam tylko, że są to jak na razie prognozy:

  • Premiera we wrześniu 2017
  • Ekran o przekątnej 5.8″, zakrzywiony z obu stron. Powierzchnia robocza: 5.1-5.2″
  • Bezprzewodowe ładowanie
  • Podwójny aparat umieszczony z tyłu urządzenia
  • Procesor wykonany w technologii 10nm. Nazwa: A11
  • Szybkie ładowanie
  • Usunięty fizyczny przycisk Home Button
  • Touch ID, przednia kamera umieszczone w ekranie urządzenia

Źródło: AppleInsider

Komentarze
To Top