Informacje i nowości

Photofast – podczepiane urządzenie do nagrywania połączeń głosowych

Mimo szybkiego rozwoju urządzeń mobilnych, Apple pod jednym względem odstaje od androidowych kolegów. Mowa oczywiście o nagrywaniu aktualnie przeprowadzanej rozmowy. W App Store, ustawieniach czy dialerze na próżno szukać odpowiedniej opcji, która umożliwiłaby nam wyżej wymienioną czynność (dostępne aplikacje wykorzystują jedynie VoIP). Urządzenie Photofast ma to zmienić.

Do tej pory osoby, które potrzebowały nagrać swoją rozmowę telefoniczną mogły pobrać jedną spośród kilku aplikacji lub przekierować rozmowę na komputer od Apple. Tutaj również nie można było sobie poradzić bez wykorzystania specjalnego oprogramowania. Jakiś czas temu zdarzył się punkt zwrotny w tej materii, a wszystko za sprawą firmy Photofast.

 

Call Recorder, taką nazwę nosi urządzenie wyżej wymienionej firmy to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które podpinamy do naszego iPhone’a przy użyciu portu Loghtning. Jest ono wyposażone w dedykowane przyciski do nagrywania i obsługi całego urządzenia. Warto wspomnieć, że na zdjęciach produkt prezentuje się schludnie, minimalistycznie i wygląda na dobrze wykonany.

 

Kolejną informacją, o której należy wspomnieć to fakt, iż urządzenie wspiera nie tylko połączenia głosowe wykonywane przy użyciu dialera, ale również rozmowy przy wykorzystaniu takich programów jak: Skype, WhatsApp, Viber, Facebook Messenger i inne. To dobra wiadomość dla ludzi, którzy bardzo dużo korzystają z aplikacji firm trzecich do komunikacji ze swoimi bliskimi.

Nagrywanie rozmów to nie jedyne, co potrafi urządzenie od firmy Photofast. Do urządzenia możemy podpiąć słuchawki wyposażone w złącze mini jack. Dodatkowo znajdziemy miejsce na kartę pamięci (do 256GB), na której zapisywane są nagrane rozmowy. Przy użyciu dedykowanej aplikacji Call Recorder Plus jesteśmy w stanie zarządzać całym urządzeniem, np. przenosić zapisane rozmowy z/na kartę pamięci jak również edytować je.

Decydując się na kupno opisywanego urządzenia przyjdzie nam zapłacić relatywnie dużą sumę jak na produkt o tak wąskim zastosowaniu. 125 dolarów USA w przeliczeniu na złotówki daję kwotę rzędu 460 złotych. Pozostaje mieć nadzieję, że firma zwiększy dostępność swojego urządzenia na innych rynkach.

 

Źródło: indiegogo.com

 

 

 

 

Komentarze
To Top