Gry na iOS i OS X

Cafeteria Nipponica

Ostatnio pisaliśmy o nowej grze japońskiego studia KairosoftCafeteria Nipponica. Już w nią trochę pograliśmy, a to nasza recenzja – zapraszamy.

W Cafeteria Nipponica naszym głównym celem jest zbudowanie gastronomicznego imperium – na wykonanie tego zadania mamy 15 lat.
Zaczynamy od prowadzenia małej restauracji w Słonecznej Wiosce. W czasie gry zdobywamy nowe przepisy, składniki, wyposażenie oraz zatrudniamy nowych pracowników.

W miarę czasu, gdy nasza restauracja przynosi coraz większe zyski, rozbudowywujemy ją lub tworzymy nowe lokale. Nasze restauracje możemy dostosowywać do potrzeb lokalnej społeczności, zmieniając ich wystój, jak i wyposażenie.

Każdy pracownik ma swoje imię i nazwisko, umiejętności i doświadczenie, które zwiększa się w miarę czasu – po zdobyciu odpowiedniego poziomu doświadczenia możemy awansować go na nowe stanowisko, zwiększając tym samym jego kwalfikacje.

Kluczem do sukcesu jest niewątpliwie dobre menu – w grze udoskonalamy obecne lub tworzymy nowe dania, zapraszamy krytyków i organizujemy akcje promocyjne ściągające nowych klientów, tak aby nasze zyski były jak największe, a klienci jak najbardziej zadowoleni. Aby nie pogrążyć naszej restauracji i nie dopuścić do bankructwa, musimy umiejętnie dysponować finansami oraz budować różnorodne restauracje, tak aby nasze lokale były odwiedzane przez wszystkich mieszkańców w naszym regionie, stawały się popularniejsze, rozrastały się i jednocześnie przynosiły coraz większe zyski.

Wiele osób mogłoby zarzucić grze słabą grafikę, czy też podkład muzyczny – ja od gier tego gatunku oczekuję dobrej rozrywki i mnogości możliwości, a nie pięknej grafiki, i to właśnie otrzymuję – dlatego też przy wystawianiu ogólnej oceny nie brałem pod uwagę tych 2 czynników.
Za cenę trzech euro otrzymujemy rozbudowaną, niezwykle wciągającą, a wręcz uzależniającą produkcję. Zdecydowanie polecam !

Cafeteria Nipponica jest aplikacją uniwersalną i działa pod wszystkimi urządzeniami z iOS.

[itunes id=550067264]

Komentarze
To Top