Gry na iOS i OS X

Worms 2: Armageddon

Worms 2: Armageddon zawitała niedawno do AppStore – obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w kategorii gry. Postanowiliśmy sprawdzić jak prezentuje się dawny hit z pecetów.

Worms 2: Armageddon zostało przygotowane przez Team17 – twórców serii. Gra została podzielona na tryb dla pojedynczego gracza oraz na tryb dla wielu graczy.

 

Tryb dla pojedynczego gracza oferuje:

  • kampanię z 30 poziomami
  • szybki mecz
  • tryb przetrwania
  • tryb treningu

Do walki z wrogimi robakami posłuży nam bogaty i zróżnicowany arsenał broni, znany z oryginalnej wersji gry na PC. Sterowanie jest proste, ale zarazem toporne – robakiem sterujemy klikając w kierunku, do którego ma się udać, a celownikiem „łapiąc go” i kierując w przeciwnika. Niestety sterowanie nie jest precyzyjne i niezwykle ciężko (zwłaszcza na iPhonie) jest wykonać precyzyjny skok, czy też poruszać się naszym robakiem z wyposażeniem takim jak lina lub JetPack. Pod koniec każdej rozgrywki otrzymujemy złoto, które możemy później przeznaczyć w sklepiku na dodatkowe bronie oraz „upiększenia” dla naszych robaków.

Oprawa audiowizualna to nic innego jak stare, dobre Wormsy. Gra prezentuje się naprawdę ładnie na moim iPhonie 4, ponadto nigdy się nie zacięła, tak więc optymalizacja również stoi na wysokim poziomie.

Niestety, gra dla pojedynczego gracza dość szybko mi się znudziła, lecz na szczęście, tryb Single Player to tylko przedsmak tego co oferuje nam tryb dla wielu graczy. Przed rozpoczęciem zabawy z wieloma graczami musimy stworzyć własną drużynę, nazwać swoje robaki i dostosować ich wygląd. Możliwości jakie oferuje nam tryb multiplayer w Worms 2: Armageddon jest naprawdę sporo. Innowacją jest tutaj zdecydowanie rozgrywka turowa za pośrednictwem GameCenter – jest to wygodne rozwiązanie w przypadku gdy nasz przeciwnik nie ma czasu grać w tej samej chwili co my.

Poza rozgrywką turową otrzymujemy znany z wersji pecetowej tryb Hot Seats (gorące krzesła), czyli nic innego jak grę na jednym urządzeniu z podziałem na tury. Dla mnie jednak, największym pozytywnym zaskoczeniem jest tryb gry online – został on świetnie zrealizowany, możemy grać zarówno poprzez Bluetooth (do 4 graczy), jak i Wi-Fi (do 2 graczy). Multiplayer oferuje wiele zróżnicowanych trybów rozgrywki, tak więc nudzić się na pewno nie będziemy.

Gra ze znajomymi to świetna zabawa, kto kiedykolwiek grał w Wormsy dobrze o tym wie, a kto jeszcze nie miał okazji, zdecydowanie powinien spróbować.

Worms 2: Armageddon jest aplikacją uniwersalną i działa na każdym urządzeniu z iOS.

[itunes id=355524910]

Komentarze
To Top