Gry na iOS i OS X

Recenzja gry PITFALL

Od pewnego czasu można było przeczytać w wielu serwisach branżowych poświęconych elektronicznej rozrywce o planach wypuszczenia popularnego hitu sprzed lat, gry PITFALL na iOS. Od kilku dni najnowsza produkcja studia studia Activision dostępna jest w AppStore.

W najnowszej produkcji studia Activision wcielamy się w postać Harry’ego Pitfalla, słynnego podróżnika i poszukiwacza skarbów oraz największego w historii konkurenta, znanego również wszystkim, Indiany Jonesa. Akcja gry rozgrywana jest bardzo dynamicznym tempie, wszystko co ma miejsce dookoła nas zmienia się w iście sprinterskim tempie. Nasz bohater biegnie przez dżunglę, skacze niczym zwinny szympans, omija sprytnie przygotowane pułapki, pozbywa się śmiercionośnych wrogów, używając do tego przydatnego w trakcie pokonywania przeszkód bicza. Robi wszystko, aby uniknąć śmierci.

Oprócz różnorakich przeszkód oraz próbujących pozbyć się nas wrogich jednostek, nasz bohater zbiera monety i inne kosztowności, które może później wymienić na przydatne mu gadżety, jak i dodatkową garderobę.

Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i stosunkowo trudna. Powolne początkowo tempo biegu szybko zamienia się w sprint, a liczba przeszkód na trasie rośnie nieustannie. Już po kilku pierwszych minutach biegu jesteśmy zmuszeni „maziać” paluchem po ekranie z szybkością błyskawicy. Na nudę narzekać na pewno nie można. Oprawa graficzna gry PITFALL stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Gra wykonana jest w pełnym 3D, tekstury i animacje wyglądają dobrze lecz nie zachwycają. Sterowanie nie sprawia większych problemów co jest istotne, przy tak szybkim tempie prowadzenia rozgrywki.

PITFALL jest pozycją godną polecenia. Gra powinna przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom tradycyjnych zręcznościówek.

[appstore id=547291263]

Komentarze
To Top