Gry na iOS i OS X

Walking Dead: The Game

Walking Dead: The Game można nazwać nie tyle grą, co interaktywnym serialem. Fabuła została podzielona na kolejne epizody, które będą się pojawiać w miarę czasu. W chwili pisania tej recenzji dostępne są jedynie pierwsze 2 epizody, a wkrótce ma pojawić się trzeci. Każdy kolejny epizod będzie kosztował 3,99€.

Głównym bohaterem jest Lee – skazany za morderstwo profesor, który podczas drogi do więzienia uchodzi z życiem wypadku oraz ataku zombie. W niedługim czasie poznajemy towarzyszkę naszego bohatera: jest nią mała Clementine, której rodzice nie wrócili do domu z wyjazdu. Pozostała część fabuły zależy tylko i wyłącznie od naszych wyborów oraz poczynań, których konsekwencje możemy poznać niejednokrotnie dopiero po dłuższym czasie. Niestety, znaczna większość pierwszego epizodu Walking Dead: The Game to dialogi oraz wprowadzenie i zapoznanie nas z fabułą. Na całe szczęście nawet dialogi trzymają w napięciu i wymuszają od nas szybkiego podejmowania decyzji jakiej odpowiedzi chcemy udzielić na dane pytanie – dzięki temu wybieramy opcję odruchowo, bez zastanowienia, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

W grze nie tylko przyglądamy się losom naszych bohaterów, mamy bowiem tutaj realny wpływ na dalszą historię poprzez wybory, które przyjdzie nam w jej czasie dokonać. Podczas grania w Walking Dead musimy być cały czas gotowi na nagłe zwroty akcji, podczas których mamy ograniczony czas na podjęcie niejednokrotnie bardzo trudnych decyzji – dzięki takiemu zabiegowi gra się nie nudzi i przez cały czas uważnie śledzimy historię pokazywaną na ekranie.

Wizualnie gra została stworzona w komiksowym stylu – dzięki takiemu zabiegowi gra wygląda ładnie, a jednocześnie nie jest taka wymagająca dla naszych urządzeń. Niestety mimo wszystko grając na iPhone 4 zdarzyło się kilka sytuacji, w których animacje klatkowały. Od strony muzycznej gra wypada naprawdę dobrze: podkład muzyczny tworzy odpowiedni dla danej sytuacji klimat, a dialogi postaci dopełniają efektu. Gra jednak wymaga od gracza dobrej znajomości języka angielskiego, zwłaszcza w momentach, w których podczas rozmowy musimy szybko wybrać interesującą nas odpowiedź.

Walking Dead: The Game to zdecydowanie świetna pozycja, godna polecenia nie tylko fanom serialu, ale i każdemu miłośnikowi przygodówek z dobrą fabułą.

[youtube id=”N3V5_GLyC2g” width=”600″ height=”350″]

Gra jest kompatybilna od iPada 2/iPhone 4 wzwyż.

[itunes id=524731580]

Komentarze
To Top