Informacje i nowości

Curiosity: What’s inside the cube?

Curiosity: What's inside the cube? - iOS

Curiosity: What's inside the cube? - iOS

Curiosity: What’s inside the cube? to coś w rodzaju gry – eksperymentu, stworzonego przez dewelopera Petera Molyneux. Jest to pierwszy z serii 22 eksperymentów prowadzonego przez niego studia 22 Cans z Guildford. Projekt wystartował 7 listopada 2012. Według developera jest to pierwszy z serii tytułów, które mają całkowicie odmienić branżę gier komputerowych.

Na czym więc polega „gra”? Otóż naszym zadaniem, wraz z innymi graczami, jest przebicie się do wnętrza olbrzymiego sześcianu. Pierwsza osoba, która tego dokona, ma odkryć „wielki sekret”, który „zmieni jej życie”. W aplikacji, dotykając palcem ekranu, rozbijamy kolejne piksele olbrzymiej kostki.

W chwili pisania tego tekstu, aplikacja miała już 114 420 użytkowników, którzy wspólnie zniszczyli 81 979 959 elementów olbrzymiego sześcianu. Aplikacja posiada oczywiście aspekt społecznościowy, możemy więc zalogować się do niej przez facebooka i zaprosić swoich znajomych.

[youtube id=”b72HoQSQmEk” width=”600″ height=”350″]

Osobiście nie widzę sensu „gry” i po chwili używania aplikacji miałem wrażenie, że ktoś chce sprawdzić, jak bardzo jestem naiwny, aby poświęcać czas na tego typu „rozrywkę”. Jeśli jednak częścią eksperymentu jest zdobycie zainteresowania serwisów internetowych, to zdecydowanie się to udało. O aplikacji jest na prawdę głośno, zwłaszcza na zachodzie, a wiele osób okrzyknęło ją najlepszą grą wszechczasów. Sam autor nazywa to natomiast „eksperymentem dotyczącym psychologii monetyzacji i sposobów rozprzestrzeniania się informacji w sieci”.

A co Wy sądzicie o tej produkcji? Czy według Was to tylko strata czasu, czy może widzicie w tym głębszy sens?

[appstore id=557549271]

Komentarze
To Top