Gry na iOS i OS X

iBomber Attack – wsiadamy do czołgu!

iBomber Attack to kolejna gra z serii wyprodukowanej przez firmę Cobra Mobile. Tym razem zasiadamy za sterami czołgu i po krótkim szkoleniu zostajemy wrzuceni w wir II wojny światowej.

Cała gra została podzielona na 24 plansze. Każda z nich ma cel główny oraz poboczny, którego wykonanie nie jest konieczne. Do wybóru mamy dwa poziomy trudności – łatwy i „nie taki łatwy”. Naszym zadaniem będzie na ogół zniszczenie jakiegoś strategicznego obiektu należącego do naszego wroga, bądź jednej z jego potężnych broni lub maszyn wojennych. Na wykonanie niektórych zadań mamy określony limit czasu. Różnorodność naszych przeciwników jest dosyć duża, zaczynająć od żołnierzy biegających z karabinami, granatami, wyrzutniami rakiet lub miotaczami ognia, poprzez czołgi i różnego typu pojazdy opancerzone, działa naziemne, na statkach kończąc.

iBomber Attack - iOS (iPhone, iPad, iPod touch)

Oprócz wrogich jednostek, dzieło zniszczenia będziemy mogli siać także wśród otoczenia – destrukcji podlegają domki, barykady, czy np. stado owiec 🙂

Podczas naszej drogi do chwały i zwycięstwa będziemy zbierać m.in. złoto, za które po zakończeniu misji dokupimy „dodatki” do naszego czołgu, oraz punkty zwycięstwa, które pozwolą na polepszenie jego parametrów bojowych.

W iBomber Attack nasz czołg widzimy z lotu ptaka. W lewym górnym rogu posiadamy kompas, który prowadzi nas do miejsca gdzie znajduje się cel aktualnej misji. Sterowanie odbywa się natomiast za pomocą dwóch „dżojstików” – za pomocą lewego kierujemy czołgiem i określamy kierunek jazdy, prawy natomiast wykorzystujemy do sterowania wierzyczką i strzelania. Osobiście nie przepadam za tego typu sterowaniem, chociaż zdaję sobie sprawę, że w dużej mierze to oczywiście kwestia przyzwyczajenia 🙂

Jeśli chodzi o rozgrywkę to jest ona dosyć przyjemna. Chociaż dwie pierwsze misje wydawały mi się łatwe i trochę monotonne, to kolejne zrobiły się już bardziej wymagające i trzeba było poświęcić zdecydowanie więcej starań, aby pasek życia nie spadł do zera. Mimo wszystko gra nie wnosi żadnych rewolucji. Jest to po prostu dobrze wykonana gra zręcznościowa, w której eliminujemy wrogo do nas nastawionych nazistowskich żołnierzy, niszcząc przy okazji naszym czołgiem wszystko co tylko znajdzie się w zasięgu jego strzału.

W grze brakuje mi trochę muzyki – ta pojawia się wyłącznie w menu, a podczas samej gry słyszymy już tylko warkot silnika i głosy wystrzałów, i wybuchów. Chętnie usłyszałbym coś klimatycznego, co pokrzepi serce i zmotywuje do dalszej walki.

[youtube id=”MJCXc4CJEiI” width=”600″ height=”350″]

Pomimo kilku minusów, uważam grę za całkiem udaną i myślę, że warto poświęcić jej trochę czasu, jako że cena nie jest wygórowana. Aplikacja jest uniwersalna i działa zarównie na iPhone’ie jak i iPadzie.

[appstore id=538751326]

Komentarze
To Top