Aplikacje na iOS i OS X

Aplikacja Filmweb dostępna na iOS

Filmweb to największy i najczęściej odwiedzany serwis filmowy w Polsce. Jakiś czas temu strona portalu przeszła sporo zmian i została wzbogacona o wiele nowych funkcji. Jednak dopiero teraz, została przygotowana i udostępniona do użytku aplikacja na iOS ułatwiająca korzystanie z serwisu.

Po ściągnięciu aplikacji już na pierwszy rzut oka widać, że została ona zaprojektowana w sposób schludny i przejrzysty, ściśle nawiązując graficznie do strony Filmwebu.

Filmweb Kino & TV - iOS (iPhone, iPod touch)
Zaraz po uruchomieniu aplikacja poprosi o zgodę na użycie informacji o naszej lokalizacji. Dzięki temu szybko znajdziemy kina, które są w pobliżu nas i sprawdzimy ich repertuar. Możemy też w łatwy sposób wybrać dowolne, inne kino. Po krótkich testach muszę stwierdzić, że funkcja działa bardzo dobrze i na pewno będzie bardzo przydatna, zwłaszcza kiedy będąc w innym mieście wpadniemy na pomysł wybrania się do kina.

Kolejna ważna i przydatna opcja to Program TV. Oprócz klasycznego przeglądania kanałów, możemy stworzyć listę ulubionych oraz dodać przypomnienia informujące nas o rozpoczęciu się wybranego filmy czy serialu w TV. Aby to zrobić wystarczy jeden dotyk ekranu i powiadomienie będzie już jest aktywne. iPhone przypomni nam o zbliżającym się programie 15 minut przed jego rozpoczęciem. Funkcja bardzo prosta i wygodna.

Następną zakładką jest Gustomierz. Jest to funkcja, która już jakiś czas temu pojawiła się w serwisie. Na podstawie naszych ocen filmów, serwis wybiera i sugeruje te, które powinny odpowiadać naszemu gustowi filmowemu. Z funkcji bardzo często korzystałem poprzez przeglądarkę i bardzo cieszę się, że teraz będę miał ją pod ręką w swoim telefonie.

Ostatnia główna zakładka to Zwiastuny. Myślę, że nie ma potrzebu długo się tutaj rozpisywać. Dodam jedynie, że zapowiedzi ładują się bardzo szybko, nie ma najmniejszych problemów z przeglądaniem.

Bardzo cieszą się, że serwis z którego korzystam dosyć często i od dawna, doczekał się wreszcie mobilnej aplikacji. Program jest wykonany na bardzo wysokim poziomie i trudno jest się o coś doczepić. Aplikacja przekazuje nam najważniejsze funkcje serwisu w funkcjonalnej i prostej formie. Filmweb na iOS to aplikacja obowiązkowa nie tylko dla kinomanów, ale także dla osób, które filmy oglądają bardzo okazjonalnie.

[appstore id=543535787]

Komentarze
To Top