Gry na iOS i OS X

Wisielec – popularna gra ze szkolnych ławek w wersji na iOS

Gdy chodziłem do szkoły podstawowej nikt nie słyszał o smartfonach. Telefony komórkowe był, ale mało kto o nich mówił. Był to luksus, na który mogli pozwolić sobie wtedy tylko nieliczni.

Na lekcjach grało się w gry, do których wystarczała kartka papieru i ołówek. Statki, państwa-miasta, kółko i krzyżyk, piłka „nożna”. I wicielec 🙂

Dzisiaj mamy zaawansowane telefony o zdecydowanie lepszych parametrach niż komputery z czasów, o których pisałem powyżej. Większość producentów dąży do tego, aby gra miała jak najlepszą grafikę i była jak najbardziej zaawansowana. To jednak nie jest gwarancją sukcesu. Gwarancją tego, że gracz, mimo że wyda na grę kilka euro będzie chciał w nią grać przez dłuższy czas. Czasem wystarczy prosta gra, bez graficznych fajerwerków, która wciągnie nas na dużo dłużej.

Myślę, że przykładem takiej gry jest Wisielec. O zasadach gry nie będę się rozpisywał, bo chyba każdy je zna. Mamy odgadnąć ukryte hasło, zgadując kolejne jego litery. Za każdą pomyłkę dorysowywany jest kolejny element szubienicy, na której zawiśniemy, jeśli w określonej liczbie ruchów nie odkryjemy całego słowa.

W grze do odgadnięcia mamy ponad 3000 haseł (same rzeczowniki) podzielonych na 30 kategorii. Gra w wersji na iOS niedawno doczekała się ważnej aktualizacji, rozszerzającej jej możliwości. Dzięki temu obecnie mamy do dyspozycji 3 tryby rozgrywki:

  • Gra dla 1 gracza, gdzie po prostu w pojedynkę odgadujemy kolejne hasła.
  • Gra dla 2 graczy – w tym przypadku gramy z drugą osobą na jednym telefonie. Co ważne, hasła nie są losowane z bazy zawartej w aplikacji. To my wymyślamy hasło i dajemy je do odgadnięcia drugiej osobie.
  • I na koniec najważniejszy i najfajniejszy moim zdaniem tryb zabawy – gra online. Nasz przeciwnik dobierany jest automatycznie przez GameCenter. Możemy też zaprosić do gry swojego znajomego. W tym trybie odgadujemy wspólnie jedno słowo, zgadując litery na zmianę. Prawidłowe wytypowanie litery pozwala nam wykonać kolejny ruch. Kto jako pierwszy odgadnie cały wyraz – wygrywa. Ten tryb został zaprojektowany w sposób, który pozwala nam grać w dowolnym momencie – obie osoby nie muszą być online, aby przeprowadzić rozgrywkę. Można też mieć jednocześnie otwartych kilka gier z kilkoma osobami. Bardzo dobre rozwiązanie!

Grafika w grze jest bardzo prosta. Interfejs przypomina szkolną tablicę, na której piszemy białą kredą. Dla mnie pewnym minusem jest menu, które na początku wydaje się mało czytelne, jednak po kilka rozgrywkach nie stanowi to już żadnego problemu.

Grę serdecznie polecamy! Zapraszamy też do dodawania nas do znajomych w GameCenter i wspólnej zabawy 🙂

[toggle title=”Kody do darmowego pobrania gry Wisielec„]

Mamy dla Was kody pozwalające na bezpłatne pobranie gry. Jest ich aż… 13! 🙂 Mamy nadzieję, że ta liczba będzie dla Was szczęśliwa. Pierwsze kody rozdamy już dzisiaj wieczorem na naszym forum: Wisielec na iPhone’a i iPada – kody do gry.

[/toggle]

Gra jest uniwersalna i działa na wszystkich urządzeniach z iOS.

[appstore id=495584462]

Komentarze
To Top