Gry na iOS i OS X

Sky Gamblers: Storm Raiders – recenzja gry

Sky Gamblers to już kultowa seria symulatorów lotu. Tym razem studio Atypical Games przenosi nas w czasy II Wojny Światowej. To oznacza, że kampania, jak i samoloty, będą pochodziły właśnie z tamtego okresu. Oczywiście będzię to „must have” dla fanów owych czasów. Przed wami Sky Gamblers: Storm Raiders.

Jak dla mnie jest to najlepszy symulator lotu z jakim się spotkałem (oczywiście na iOS). Początkowo trudności sprawiało mi sterowanie, ponieważ z racji, że kocham żyroskop opanowanie czułości trochę mi zajęło. Teraz bez większego problemu potrafię wykonać świetne akrobacje, dzięki którym czuję, że mam władzę nad maszyną.Grafika w grze jest dobra. A może inaczej… Efekty w grze są dobre. Tekstury są podobne do tych z Google Maps, lecz modele samolotów są na najwyższym poziomie. Bardzo podobają mi się uszkodzenia podczas gdy jesteśmy ostrzeliwani. Nasz ekran zostaje „podziurawiony”, a poszycie samolotu zostaje „rozszarpane”. To naprawdę świetny efekt, który potrafi odzwierciedlić fizyczne defekty.

Autorzy mieli bardzo fajny pomysł co do połączenia ekranu wyboru samolotów z menu głównym. Swoją maszynę możemy wybrać już na samym początku gry. Kampania gry została podzielona na dwa wątki z czego każdy posiada sześć misji. Możemy wybrać między Pacyfikiem, a Wielką Brytanią. Pamiętajcie, że misje oparte są na autentycznych wydarzeniach między innymi atakiem na Pearl Harbor.

W naszych hangarach zobaczymy legendarne maszyny takie jak Spitfire, BF109, czy Mosquito, którymi dane nam będzie powalczyć wraz z ukończeniem kolejnych zadań, więc jest o co grać. Pamiętajmy także o trybie wieloosobowym, bo głównie do tego posłużą Wam odblokowane samoloty.

Multiplayer oferuje nam kilka trybów rozgrywki PvP. Ich wadą jest to, że bardzo ciężko jest kogoś „ustrzelić”. W jednej rozgrywce jesteśmy w stanie zdobyć 5 Kill Pointów. Nie jest to dużo prawda? Dlatego tabele rankingowe wyglądają przeważnie tak samo. Trzy pierwsze miejsca po 1-3 punktów, reszta 0 albo -1. Właśnie! Jeżeli nie zdążycie się katapultować dostaniecie punkt ujemny za zabicie samego siebie. Pomimo tego rozgrywka wygląda bardzo interesująco i na pewno spędzicie przy niej trochę czasu.

[youtube id=”tHnsZHJlXV0″ width=”600″ height=”350″]

Reasumując. Gra należy do najlepszych symulatorów lotów na iOS i ręczę za to słowem, że lepszej serii od Sky Gamblers nie znajdziecie, dlatego polecam ją wszystkim fanom samolotów, jak i również fanom II Wojny Światowej.

Sky Gamblers: Storm Raiders testowaliśmy na iPadzie 2. Rozgrywka była bardzo płynna. Nie była też opóźnień w rozgrywce online. Prawdopodobnie gra równie dobrze będzie działać na iPadzie pierwszej generacji i oczywiście iPhone’ach.

[appstore id= 574375380]

Komentarze
To Top